نجات جان مبتلایان به سرطان با میکروسکوپ یک میلی متری

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، کارشناسان امپریال کالج لندن یک اندومیکروسکوپ ابداع نموده اند که قطر آن کمتر از یک میلیمتر است و برای ورود به داخل بدن طراحی شده تا چشم اندازی از بافت و اعضای داخلی فراهم کند.

نجات جان مبتلایان به سرطان با میکروسکوپ یک میلی متری

یک میکروسکوپ کوچک که می تواند هنگام جراحی در فضا های تنگ و باریک داخل بدن مانور هایی انجام دهد، به تسریع درمان سرطان سینه یاری می نماید.

به گزارش ایندپندنت، کارشناسان امپریال کالج لندن یک اندومیکروسکوپ ابداع نموده اند که قطر آن کمتر از یک میلیمتر است و برای ورود به داخل بدن طراحی شده تا چشم اندازی از بافت و اعضای داخلی فراهم کند.

این دستگاه می تواند با سرعتی بی سابقه و تا 120 فریم برثانیه تصاویری از بافت های داخلی بدن فراهم کند. محققان امیدوارند این اندو میکروسکوپ که به وسیله دکتر خوشی ویاس و همکارانش ابداع شده، در شناسایی سلول های سرطانی به میزان یک صدم میلیمتر بسیار سریع تر از روش های معمول عمل می نماید.

به گفته محققان این امر زمان مورد احتیاج برای عملیات های پس از شناسایی سلول های سرطانی و از بین بردن آن ها را نسبت به روش های معمول به شدت کاهش می دهد.

بعلاوه ابزار مذکور به جراحی هایی یاری می نماید که طی آن جراح غده سرطانی را خارج می نماید تا حد ممکن بافت سینه را حفظ می نماید.

منبع: فرادید

به "نجات جان مبتلایان به سرطان با میکروسکوپ یک میلی متری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات جان مبتلایان به سرطان با میکروسکوپ یک میلی متری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید