تعریف بسته حمایتی در حوزه دارویی و پزشکی صورت گرفت

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، ستاد توسعه زیست فناوری اقدام به ارائه بسته ای 10 ساله به ارزش بیش از 4 هزار میلیارد تومان برای تامین نیاز های کشور به دارو های زیستی، شیمیایی و حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی کرده است.

تعریف بسته حمایتی در حوزه دارویی و پزشکی صورت گرفت

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ دیدنی ها، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از انجام تحقیقات و با تاکید بر نیازهای کشور اقدام به ارائه بسته ای 10 ساله به ارزش بیش از 4 هزار میلیارد تومان برای تامین نیاز های کشور به دارو های زیستی، شیمیایی و حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی کرده است.

این کار با هدف تامین بازار داخلی با اتکا به توانمندی تخصصی و دانشی جوانان و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری اجرایی می شود تا کشور از بازار واردات بی نیاز و خودکفا شود. ضرورت این کار در روز های بحرانی، چون شیوع بیماری کرونا و اعمال تحریم ها بیشتر خود را نشان می دهد.

البته این پروژه یکی از طرح های معاونت علمی و فناوری برای ارتقای حوزه دارو، درمان و تجهیزات پزشکی است. از دیگر اقدامات قابل ذکر و شاخص این حوزه طی ماه های اخیر می توان به انعقاد قرارداد های حمایتی از 5 طرح در حوزه تولید کیت و تجهیزات، تولید فرآورده بیولوژیک استراتژیک و تاسیس شتاب دهنده حوزه کیت های تشخیصی انسانی و تولید داروی پیشرفته پرکینرا برای درمان روماتیسم بچه ها به عنوان دومین تولیدکننده این دارو در جهان اشاره کرد.

یکی از اقلام راهبردی و حیاتی در کشور، دارو و تجهیزات درمانی است. نبود یا کمبود آن ها می تواند کشور را با بحران ها و چالش های جدی روبرو کند. تامین آن ها از بازار جهانی نیز با، اما و اگر های زیادی همراه است و می تواند رد مواقع نیاز و بحران دست مدیران کشور را خالی بگذارد. به همین دلیل بهترین و مطمئن ترین راه برای پاسخ دادن به این نیازها، اتکا به دارایی های فکری و انسانی کشور است.

کاری که زیست بوم فناوری و نوآوری در پی تحقق و اجرایی شدن آن است. بر همین اساس، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری دیگر بازیگران دولتی و تخصصی، در تکاپو است تا در این راه، یاریگر نظام بهداشت و درمان کشور باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعریف بسته حمایتی در حوزه دارویی و پزشکی صورت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف بسته حمایتی در حوزه دارویی و پزشکی صورت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید