تعامل بنیاد شهید با شرکت های دانش بنیان برای خرید محصولات توانبخشی

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به احتیاج جامعه ایثارگری باید خرید انجام گردد و البته باید از کیفیت محصولات اطمینان پیدا کنیم.

تعامل بنیاد شهید با شرکت های دانش بنیان برای خرید محصولات توانبخشی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دیدنی ها، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان صادرات محور با عنوان خانه نوآوری و فناوری ایران (IHIT) در محل نمایشگاه بین المللی تهران بازدید و از محصولات دانش بنیان حوزه تجهیزات توانبخشی رونمایی کردند.

قاضی زاده هاشمی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در مورد استفاده بنیاد شهید و امور ایثارگران از این تجهیزات گفت: دایره سنی جامعه هدف ما به گونه ای است که به خدمات توانبخشی به صورت گسترده احتیاج دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به افزایش میانگین سنی جامعه هدف بنیاد مطرح کرد: موضوع توانبخشی برای ما بسیار جدی است، زیرا میانگین سنی پدران و مادران معظم شهدای ما، حدود 80 سال و همسران گرامی شهدا و جانبازان به حدود 60 سال رسیده است و جانبازان عزیز ما هم متأسفانه به علت مسائل جسمی که پیدا نموده اند، احتیاجمند این خدمات هستند.

قاضی زاده با تأکید بر احتیاج بنیاد به خدمات توانبخشی، افزود: این خدمات هم برای ارتقا کیفیت زندگی جامعه ایثارگری که بتوانند فعالیت بیشتری در سطح جامعه داشته باشند، هم برای کم شدن درد و وابستگی آن ها به دارو بسیار مهم است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تا به امروز این خدمات معمولاً با واردات تأمین و حجم زیادی ارز از کشور خارج می شده است، افزود: احتیاج ارزی ما در سال گذشته حدود چند ده میلیون دلار بوده است، اما با کوشش جوانان و متخصصان خوب در داخل کشور، با همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این خدمات در داخل کشور در دسترس قرار گرفته است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هرچقدر این خدمات و محصولات مقرون به صرفه تر باشد، سطح ارائه خدمات بالاتر می رود، افزود: تا به امروز فقط قادر به تجهیز کلینیک هایمان بودیم، اما اگر محصولات مقرون به صرفه تر و در دسترس تر باشد، می توانیم این خدمات را در اختیار اشخاص هم قرار دهیم. امیدواریم در دوره تازه بنیاد بتوانیم این نقش را ایفا کنیم.

قاضی زاده با بیان اینکه احتیاج ها و کمبود های حوزه های توانبخشی و … را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در میان خواهیم گذاشت، ابراز امیدواری کرد که با حمایتی که از شرکت های دانش بنیان می گردد، نه تن ها خدمات توانبخشی ارائه شده در سطح دنیا قابل ارائه باشد بلکه بعضی از مسائل و مسائلی که تا به امروز حل نشده مرتفع گردد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه و دستاورد های تازه در حوزه تجهیزات توانبخشی، گفت: خوشبختانه به اقرار خود شرکت ها، در بعضی حوزه ها یا خود این عزیزان فراورینماینده دانش فنی هستند، یا دومین کشوری هستیم که آن دانش فنی را فراوری می کنیم، که جای شکر و تقدیر دارد.

قاضی زاده هاشمی اضافه نمود: به طور مثال در حوزه ساخت ویلچر پیشرفت خوبی در داخل کشور رخ داده است، اما هنوز جا دارد به کیفیت دنیای برسد. در حوزه پا ها و پنجه های پلی کربنی هم کار های خوبی صورت گرفته است که برای جانبازان قطع عضو ما مورد استفاده خواهد بود.

وی در ادامه گفت:، چون بسیاری از جانبازان عزیز ما طولانی مدت روی تخت هستند احتیاج به تشک های طبی و مواج و… وجود دارد که در این زمینه هم باید برنامه ریزی کنیم تا درصورت وجود از داخل تأمین گردد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: سازمان هایی مثل بنیاد با سازمان دهی خرید خود می توانند نقش یاری نماینده ای به شرکت های دانش بنیان داشته باشند و با سرمایه گذاری که انجام می دهند شتاب دهنده آن ها باشند.

قاضی زاده هاشمی در مورد خرید محصولات توانبخشی شرکت های دانش بنیان این نمایشگاه به وسیله بنیاد شهید و امور ایثارگران هم مطرح کرد: با توجه به احتیاج جامعه ایثارگری باید خرید انجام گردد و البته باید از کیفیت محصولات اطمینان پیدا کنیم. با تأیید کارشناسان معاونت بهداشت بنیاد در حوزه فنی جهت خرید را از خارج به داخل کشور تغییر خواهیم داد، زیرا این رویکرد برای بنیاد شهید و امور ایثارگران و اقتصاد ملی مطلوب بوده و موجب توسعه استقلال کشور خواهد شد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم ضمن تقدیر از حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نمایشگاه و بازید از آن، مطرح کرد: حوزه توانبخشی یکی از حوزه های مغفول کشور است. عمدتاً محصولات این حوزه پوشش بیمه ای ندارد و در بسیاری از موارد بازار مناسبی برای شرکت ها نیست؛ مهم این است که سازمان هایی مثل بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور پیدا نمایند و این بازار را در اختیار شرکت ها قرار دهد.

ستاری افزود: بحث های تکنولوژی این حوزه طبق قرارداد هایی که ما با شرکت ها می بندیم و ریسک هایی که در این حوزه می پذیریم، قابل توسعه است، اما هر تکنولوژی برای توسعه به بازار احتیاج دارد که با توجه به نگاه تازهی که در حوزه استفاده از فناوری های تازه حاکم است و نگاه مالی که در حوزه اقتصاد های دانش بنیان در حال شکل گیری است، امید به توسعه آن بیشتر شده و جا دارد از مدیریت تازه بنیاد در این موضوع تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعامل بنیاد شهید با شرکت های دانش بنیان برای خرید محصولات توانبخشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعامل بنیاد شهید با شرکت های دانش بنیان برای خرید محصولات توانبخشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید