6 اتفاقی که می تواند در زمستان برای مو های شما بیفتد و چگونگی برطرف آنها!

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، . همه ما کوشش می کنیم که موهایمان را در برابر هوای سرد محافظت کنیم، پس اطلاعات در خصوص اینکه چگونه می توانیم از آسیب رساندن سرما به موهایمان جلوگیری کنیم، حائز اهمیت است. ما در مجله مجله خبری-سبک زندگی نگار متوجه شدیم که مو ها در زمستان بدتر به نظر می رسد و اطلاعاتی برای براق و سالم نگه داشتن آن ها پیدا نموده ایم.

6 اتفاقی که می تواند در زمستان برای مو های شما بیفتد و چگونگی برطرف آنها!

1. مو های شما ممکن است خشک گردد

با سردتر شدن هوا، هوا خشک تر می گردد، زیرا رطوبت کمتری نسبت به هوای گرم در خود نگه می دارد. برای اینکه هوای سرد موهایتان را خشک نکند، سعی کنید روزانه موهایتان را نشویید، زیرا روغن های طبیعی در کف سر یک لایه محافظ بین پوست سر و مو ایجاد می نمایند. اگر نمی توانید از خانه بیرون بیایید، زمانی که موهایتان کم طراوتتر به نظر می رسند، شامپوی خشکی را انتخاب کنید که به شما یاری می نماید فاصله زمانی بیشتری بین شستشو ها داشته باشید.

2. ممکن است کسل نماینده به نظر برسد

هوای سرد و خشک می تواند به طور جدی برای مو ها سخت باشد و ممکن است مو های براق شما را بی روح و کدر جلوه دهد. برای حفظ سلامت مو های خود در ماه های سردتر، از استفاده مکرر از وسایل گرم نماینده و سشوار خودداری کنید. اگرچه آن ها می توانند به شما یاری نمایند تا حالتی زیبا داشته باشید، اما می توانند به مو های شما آسیب برسانند و آن ها را ضعیف نمایند. به جای استفاده از سشوار، اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند یا از ابزار های حالت دهنده ای بهره ببرید که دارای فناوری مادون قرمز هستند و به حفظ رطوبت یاری می نمایند.

3. ممکن است مو خوره های بیشتری داشته باشید

هوای خشک باعث می گردد مو های شما شنماینده تر و مستعد شکستن شوند و ممکن است موخوره های آزاردهنده بیشتر اتفاق بیفتد. برای اینکه موهایتان در هوای سرد به برترین شکل ظاهر شوند، هر 6 هفته یکبار به آرایشگاه خود مراجعه کنید و با آرایش مو مرتباً موهایتان را اصلاح کنید. استفاده از یک شانه با دندانه پهن و شامپوی ملایم و بدون مواد خشن نیز می تواند به شما یاری کند تا موهایتان را سالم نگه دارید و از ظاهر و حالت چغر مو ها جلوگیری کنید.

4. مو های شما می تواند استاتیک فراوری کند

احتمالاً متوجه شده اید که در زمستان، وقتی کلاه گرم خود را از سر برمی دارید، مو های شما معمولاً بلند می گردد. این اتفاق می افتد زیرا، درست مانند بقیه بدن، مو های شما بار های الکتریکی فراوری می نماید که روی کلاه شما نیز ایجاد می گردد؛ و اگرچه هیچ چیزی نمی تواند علم را از انجام کار خود باز دارد، نکاتی وجود دارد که می تواند به شما یاری کند تا مو های خود را به طور موقت ثابت نگه دارید. سعی کنید اندازهی آب یا مرطوب نماینده صورت را روی نوک انگشتان خود قرار دهید و آن را روی تار های ساکن بمالید یا از نرم نماینده ای سبک بهره ببرید تا پریشانی مو ها را کاهش دهید.

5. ممکن است ریزش موی فصلی را تجربه کنید

ریزش اندازه مشخصی مو در طول سال کاملاً طبیعی است، اما ممکن است در زمستان نسبت به تابستان مو های بیشتری را روی برس خود مشاهده کنید. این اتفاق می افتد، زیرا کمبود رطوبت در ماه های سردتر باعث ریزش مو های شما می گردد. اگرچه جای نگرانی وجود ندارد، اما می توانید از بعضی مواد دردسترس به راحتی برای کاهش ریزش مو بهره ببرید. سعی کنید پودر میخک را با دارچین، پودر فلفل قرمز و روغن نارگیل خالص گرم مخلوط کنید و آن را به مو های خود بمالید و بگذارید یک شب بماند.

6. ممکن است شوره سر بیشتری داشته باشید

مو های ما به طور طبیعی در فصل زمستان کم آب می شوند که باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست سر می گردد. برای کاهش شوره سر، شامپو مخصوص شوره سر را انتخاب کنید یا راه های طبیعی تری مانند روغن درخت چای را برای از بین بردن آن امتحان کنید. مطالعات نشان داده اند که استفاده از روغن درخت چای می تواند علائم شوره سر را تا 41 درصد کاهش دهد و چربی و خارش پوست سر را بهبود بخشد.

منبع: تجارت نیوز

به "6 اتفاقی که می تواند در زمستان برای مو های شما بیفتد و چگونگی برطرف آنها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 اتفاقی که می تواند در زمستان برای مو های شما بیفتد و چگونگی برطرف آنها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید