مالزی همه کارمندان سفارت کره شمالی را اخراج کرد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، مالزی امروز آدینه اعلام نمود که فرمان خروج همه کارمندان سفارت کره شمالی را صادر می نماید.

مالزی همه کارمندان سفارت کره شمالی را اخراج کرد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه مالزی با صدور بیانیه ای قطع روابط دیپلماتیک میان پیونگ یانگ با این کشور را محکوم و آن را غیردوستانه و غیرسازنده توصیف کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه مالزی در این خصوص آمده است که این کشور سفارت خود در پیونگ یانگ را بسته و با ابلاغ دستوری به همه کارمندان سفارت کره شمالی و وابستگان آنها در کوآلالامپور 48 ساعت آینده را برای تَرک خاک مالزی فرصت خواهد داد.

این در حالیست که دولت کره شمالی پیشتر اظهار داشت که در پی حکم دادگاه عالی مالزی مبنی بر استرداد یک شهروند کره شمالی به ایالات متحده برای محاکمه به جُرم پولشویی، پیونگ یانگ روابط دیپلماتیک خود با کوالالامپور را قطع می نماید.

وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری مرکزی کره منتشر شد، به واشنگتن هشدار داد که بهای این کار را می پردازد.

وزارت خارجه کره شمالی این استرداد را اقدام شرورانه و جُرم غیرقابل بخشش مقامات مالزی خواند که برخلاف قوانین مورد تأیید بین المللی شهروند کره شمالی را به مثابه یک قربانی اقدام خصمانه ایالات متحده به این کشور پیشکش کرد.

هرچند کره شمالی در بیانیه خود به نام این شهروند اشاره ای نکرد، اما در اوایل ماه مارس دیوان عالی مالزی حکم داد که مردی به نام مون چول مایونگ می تواند برای محاکمه [به ایالات متحده] مسترد گردد.

لازم به ذکر است این شهروند کره شمالی پس از آنکه از سوی آمریکا به پولشویی و صدور مدارک جعلی برای ارسال محموله های قاچاق به کره شمالی متهم شد، در سال 2019 در مالزی دستگیر شد. وی با درخواست استرداد خود به ایالات متحده مخالفت کرد و آن را اقدامی با انگیزه سیاسی خواند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مالزی همه کارمندان سفارت کره شمالی را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی همه کارمندان سفارت کره شمالی را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید