اعداد و ارقام مالی در هفته دوم اردیبهشت ماه 1400

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام مالی در هفته دوم اردیبهشت ماه 1400

2 میلیارد نفر

بانک دنیای: زباله های پلاستیکی که به دریاها و اقیانوس ها ریخته شده اند، اکوسیستم، سلامت و معیشت 2 میلیارد نفر را در منطقه جنوب آسیا تهدید می نمایند.

19 میلیون نفر و 5 درصد

صندوق بین المللی پول: از شروع همه گیری کرونا حدود 19 میلیون نفر به جمعیت افراد زیر خط فقر در آمریکای لاتین اضافه شده و نابرابری 5 درصد افزایش یافته است.

3.7 میلیارد نفر

کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنکتاد): با وجود رشد چشمگیر سرعت دیجیتالی شدن جوامع در دوران همه گیری کرونا، هنوز 3.7 میلیارد نفر از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی ندارند.

1 میلیارد دلار

سی ان بی سی (CNBC): شرکت جنرال موتورز میخواهد 1 میلیارد دلار برای احداث یک کارخانه فراوری خودروهای برقی در مکزیک سرمایه گذاری کند.

470 گیگاوات و 3.3 میلیون شغل

سی ان بی سی (CNBC): شورای دنیای انرژی بادی پیش بینی می نماید که ظرف 5 سال آینده 470 گیگاوات به ظرفیت فراوری برق به وسیله توربین های بادی ساحلی و فراساحلی دنیا اضافه و 3.3 میلیون شغل جدید در این صنعت ایجاد خواهد شد.

1.7 درصد

دویچه وله: آژانس آمار فدرال آلمان خاطرنشان کرد که اقتصاد این کشور در سه ماهه نخست امسال میلادی 1.7 درصد نسبت به دوره سه ماهه قبلی کوچکتر شده است.

2.6 میلیارد دلار

رویترز: شرکت نفتی بریتیش پترولیوم که سال گذشته به دلیل افت شدید تقاضای نفت تحت تأثیر بحران دنیای کرونا با کاهش چشمگیر درآمد روبرو شده بود، در سه ماهه نخست سال 2021 توانسته است 2.6 میلیارد دلار سود خالص کسب کند که این رقم حتی از بیشتر از سودی است که این شرکت در آخرین دوره سه ماهه قبل از بحران کرونا به دست آورده بود.

5.75 میلیارد دلار

بلومبرگ: شرکت نستله، غول صنایع غذایی دنیا، میخواهد با پرداخت 5.75 میلیارد دلار مالکیت شرکت آمریکایی بَونتی که در زمینه فراوری ویتامین ها و مکمل های غذایی فعالیت می نماید را در اختیار بگیرد.

10 هزار دلار

بلومبرگ: در معاملات آینده بورس فلزات لندن در روز پنج شنبه 29 آوریل (9 اردیبهشت) قیمت هر تن مس برای اولین بار در بیش از 10 سال اخیر به بیش از 10 هزار دلار رسید.

3000 کانتینر

بلومبرگ: بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی شورای دنیای کشتیرانی (WSC)، در سال 2020 بیش از 3000 کانتینر به دریا سقوط نموده اند که این رقم در 7 سال اخیر یک رکورد محسوب می گردد.

6.4 درصد

سی ان ان: وزارت بازرگانی آمریکا خاطرنشان کرد که اقتصاد این کشور در سه ماهه نخست امسال میلادی با نرخ سالانه 6.4 درصد رشد نموده است.

8.1 میلیارد دلار

اسکای نیوز: شرکت آمازون در سه ماهه نخست سال اقتصادی 2021 حدود 8.1 میلیارد دلار سود خالص کسب نموده است که این رقم در مقایسه با سود خالص شرکت در سه ماهه نخست سال گذشته بیش از 3 برابر افزایش نشان می دهد.

21.3 یورو

یورو استات: قیمت هر 100 کیلووات ساعت برق در کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی نیمه دوم سال 2020 به طور متوسط 21.3 یورو بوده است. کشورهای آلمان (30.1 یورو به ازای هر 100 کیلووات ساعت) و بلغارستان (9.8 یورو به ازای هر 100 کیلووات ساعت) به ترتیب بالاترین و پایین ترین قیمت برق در اتحادیه اروپا طی نیمه دوم سال 2020 را به خود اختصاص داده اند.

1.8 درصد

یورو استات: فراوری ناخالص داخلی منطقه یورو طی سه ماهه نخست سال 2021 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 1.8 درصد کاهش یافته است.

1.6 درصد

یورو استات: برآوردهای اولیه حاکی از این است که شاخص تورم مصرف نماینده در منطقه یورو طی ماه آوریل 1.6 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "اعداد و ارقام مالی در هفته دوم اردیبهشت ماه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام مالی در هفته دوم اردیبهشت ماه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید