سال کرونا زده فوتسال ملی با لغو اردوها و بازی های تدارکاتی

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، تیم ملی فوتسال ایران در سال 1399 تحت تاثیر بیماری کویید 19 با لغو پی در پی اروها و بازی های تدارکاتی روبه رو شد.

سال کرونا زده فوتسال ملی با لغو اردوها و بازی های تدارکاتی

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، فوتسال ایران در سال 1399 تحت تاثیر بیماری کووید 19 روزهای آرام، خلوت و البته پر چالشی را پشت سر گذاشت و با توجه به لغو چند باره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا و هم چنین بازی های جام جهانی 2020 لیتوانی، اردوهای تیم ملی فوتسال نیز به صورت پی در پی لغو شد و شاگردان ناظم الشریعه نتوانستند به صورت منظم و مرتب اردوهای تدارکاتی برگزار نمایند.

هم چنین کمیته فوتسال در تدارک حریف مناسب برای تیم ملی ناکام بود و جز دو بازی محبت آمیز با ازبکستان که 16 و 17 مهر در جریان سفر تیم ملی فوتبال ایران به تاشکند رقم خورد فوتسال کشورمان هیچ بازی محبت آمیز دیگری را در این سال برگزار نکرد .با وجود این که مذاکراتی با کشورهای تایلند، ژاپن، کویت، هلند و حتی برزیل برای بازی محبت آمیز اجرا شده بود اما هیچ کدام از این دیدارها برگزار نشد تا تنها چند اردوی داخلی و دو بازی محبت آمیز با ازبکستان رهاورد فوتسال ایران در سال 99 باشد.

در کنار این ها مسائل اقتصادی موجود در فدراسیون فوتبال به فوتسال کشورمان نیز رخنه کرد و همین عامل باعث شد تا محمد هاشم زاده، مربی تیم ملی پس از ماه ها دریافت نکردن دستمزد خود، ماندن در تیم ملی را به لقایش بخشیده و به پیشنهاد تیم گیتی پسند برای حضور در کادر فنی این تیم باشگاهی پاسخ مثبت دهد.

کادر فنی تیم ملی با این حال با آغاز مسابقات لیگ برتر فوتسال در بیشتر هفته ها بازی ها را رصد نموده و چهره های احتاقتصادی و مورد نظر را انتخاب نموده اند تا با معین شدن بازی های تدارکاتی، اردوهای مناسبی هم برگزار نمایند.

لغو کامل بازی های فوتسال قهرمانی آسیا و معرفی نمایندگان قاره کهن با مکانیزمی خاص به جام جهانی عملاً باعث شد تا فیفا دی های بهمن و اسفند تیم ملی نیز لغو شده و با توجه به قطعی بودن صعود ایران به جام جهانی، ناظم الشریعه از هم اکنون به فکر ساختن تیم قدرتمند برای حضور در لیتوانی و دفاع از کسب عنوان سومی دوره گذشته ایران در مسابقات جام جهانی باشد.

با توجه به ادامه دار بودن بیماری کووید 19، مسائل اقتصادی و هم چنین مسائلی مثل تحریم، فوتسال ایران در سال 1400 راه سختی برای آماده سازی و برگزاری بازی محبت آمیز و تدارکاتی مناسب دارد و باید امیدوار بود تا کمیته فوتسال با پشت سر گذاشتن این مسائل بتواند خواسته های کادر فنی تیم ملی برای آماده سازی یک تیم قدرتمند را فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سال کرونا زده فوتسال ملی با لغو اردوها و بازی های تدارکاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال کرونا زده فوتسال ملی با لغو اردوها و بازی های تدارکاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید