انحراف شست پا را چگونه درمان کنیم؟

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، متخصصان آمریکایی می گویند انحراف شست پا یکی از رایج ترین مسائل مرتبط با این اندام است.

انحراف شست پا را چگونه درمان کنیم؟

به گزارش خبرنگار به نقل از مکینا سِرجری سِنتر، انحراف شست پا (bunion) یک برآمدگی دردناک است که در بخش کناری انگشتان عظیم ایجاد می گردد. این موضوع به ویژه زمانی بروز می نماید که استخوان پا به صورت ناهموار قرار می گیرد. به مرور زمان انگشت شست به سمت بیرون گردش نموده و همین امر منجر به عظیمتر دیده شدن پا می گردد. سپس مفصل انگشت شست دوباره به سمت داخل منحرف می گردد.

در حقیقت این انحراف رو به بیرون در ناحیه مفصل شست پا دیده می گردد. این موضوع می تواند آنچنان شدید باشد که انگشت کناری بر روی انگشت شست بیافتد. انحراف شست پا یکی از رایج ترین انحرافات پا است که از هر 3 آمریکایی، یکی به آن دچار است.

بسیاری از انحرافات شست بسیار خفیف بوده و به ندرت قابل درک است. گرچه انحراف شست می تواند ارثی باشد، اما پوشیدن کفش تنگ و نامناسب هم می تواند باعث بروز آن گردد. این افراد از التهاب، درد در زمان راه رفتن، و تاول رنج می برند. با این حال، باید بدانید انحراف شست جزو مواردی نیست که بدون درمان و به صورت خود به خود از بین برود.

درمان انحراف شست بیشتر معطوف به کاهش فرایند انحراف و کاهش درد می گردد. در بعضی موارد جراحی می تواند به درمان بیماری یاری کند. در این حالت پزشک اقدام به بریدن بخش هایی از رباط و انحراف شست می نماید. در موارد شدید ممکن است پزشک برای تراز کردن استخوان، اقدام به بریدن بخش هایی از استخوان هم کند.

به طور عمومی با مشاهده 3 مورد ذیل باید نگران انحراف شست بوده و به پزشک مراجعه کنید:

1- اقدامات درمانی غیرجراحی مانند یخ درمانی و استفاده از دارو موثر واقع نگردد.

2- تغییر ظاهر شدید پا به طوری که انگشتان دیگر بر روی انگشت شست بیافتند.

3- بروز درد شدید به ویژه درد عمیق تر، برای مثال در بعضی موارد انحراف شست می تواند باعث درد های مفصلی گردد. این موضوع یکی از علائم بروز آرتروز است. در حقیقت غضروف میان مفاصل آغاز به تخریب شدن می نمایند. در این موارد جراحی علاوه بر کاهش درد، باعث از بین رفتن علائم آرتروز هم می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انحراف شست پا را چگونه درمان کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انحراف شست پا را چگونه درمان کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید