انتشار آخرین کتاب زندگی مرحوم حمیدرضا صدر

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، آخرین کتاب مرحوم حمیدرضا صدر که مربوط به دوران مبارزه او با بیماری است منتشر خواهد شد.

انتشار آخرین کتاب زندگی مرحوم حمیدرضا صدر

به گزارش وبلاگ دیدنی ها؛از قیطریه تا اورنج کانتی: وقایع نگاری یک مرگ از پیش مشخص شده کتابی است که حمیدرضا صدر درباره زندگی، بیماری و مبارزه اش با مرگ نوشته. غزاله صدر(دختر حمیدرضا صدر)درباره این کتاب نوشته: این کتاب را پدر نوشت تا برایتان بگوید از زندگی، بیماری، مبارزه و مرگ.

مهدی یزدانی خرم(نویسنده و منتقد ادبی) هم درباره انتشار این کتاب می گوید: در طی این سه سال با تاکید ایشان خبری درباره بیماری شان منتشر نشد. وقتی دکتر صدر فهمیدند بیماری پیشرفته ایی دارند و برای درمان بیماری به آمریکا می فرایند با ما صحبت کردند که درباره این بیماری و روزهایی که با این بیماری طی خواهند کرد می خواهند کتابی بنویسند و شرط شان این بود که این کتاب بعد از مرگ شان منتشر گردد. در طی این سالها یادداشت هایشان را نوشتند و وصیت کردند که فصل آخر را دخترشان بنویسد و این فصل که دخترشان غزاله صدر نوشتند فوق العاده تکان دهنده و شامل لحظات آخر دکتر و آنچه باهم گذراندند است. این کتاب چند روز بعد از درگذشت شان تکمیل و به من و نشر چشمه تحویل داده شد.

این کتابی تلخ است و ارزش ادبی بالایی دارد. و من خیلی کم دیدم در ایران آدمی این چنین بی واسطه و قدرتمند با بیماری خودش روبرو بگردد و در متن به مقابله باهاش برود و در موردش حرف بزند.این کتاب به شدت تاثیرگذار است و ارزش روایی منحصر به فردی دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "انتشار آخرین کتاب زندگی مرحوم حمیدرضا صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار آخرین کتاب زندگی مرحوم حمیدرضا صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید