کشته شدن 2 تظاهرات کننده بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی سودان

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، اسکای نیوز از کشته شدن دو تظاهرات کننده بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی در سودان اطلاع داد.

کشته شدن 2 تظاهرات کننده بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی سودان

منابع سودانی به استفاده گسترده نیروهای امنیتی سودان از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان اشاره کردند که بر اثر آن شماری مجروح شده اند.

از سوی دیگر منبعی در خارطوم خاطرنشان کرد: مقامات سودانی امروز چهارشنبه) تمامی ارتباطات تلفنی و اینترنت را به صورت کامل در سرتاسر نقاط این کشور قطع نموده اند.

شهروندان سودانی خاطرنشان کردند، مقامات این کشور ارتباطات تلفنی در خارطوم را کمی قبل از تظاهرات میلیونی 17 نوامبر که کمیته های مقاومت به آن فراخوانده بودند، قطع کردند.

شهروندان سودانی بعلاوه گفتند، تماس های داخلی از حدود ساعت 12 به وقت محلی و یک ساعت قبل از برگزاری تظاهرات در مخالفت با تصمیمات اخیر ارتش و درخواست بازگشت دولت غیرنظامی قطع شده است.

تا به امروز مقامات سودان هیچ واکنشی نشان نداده اند.

در آستانه برگزاری تظاهرات در مرکز سودان هم، نیروهای امنیتی این کشور مانع آمد و شد بین خارطوم و شهر أم درمان شدند و اقدام به بستن پل نیل الأبیض کردند.

فعالان روز سه شنبه خواهان برگزاری تظاهراتی در اعتراض به تحت کنترل گرفتن دولت به وسیله ارتش شدند. سودان از 25 اکتبر شاهد کنترل ارتش بر قدرت، اوضاع امنیتی متشنج و اعتراضات گسترده در مخالفت با سلطه نظامی است. این اعتراضات تا به امروز منجر به کشته و زخمی شدن ده ها غیرنظامی و درخواست های بین المللی برای عدم استفاده از خشونت به وسیله ارتش و سرویس های امنیتی علیه معترضان شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشته شدن 2 تظاهرات کننده بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 2 تظاهرات کننده بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید