پیش بینی دو منبع مالی برای طرح سبد معیشتی، بنای ما کمک به مجلس است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه اعضاء شورای نگهبان با اصل طرح سبد معیشتی موافق هستند، اما باید منبع آن مطمئن باشد، گفت: دو منبع مطمئن نیز پیش بینی شده است.

پیش بینی دو منبع مالی برای طرح سبد معیشتی، بنای ما کمک به مجلس است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ دیدنی ها، دهقان عضو حقوقدان شورای نگهبان امشب (یکشنبه) در گفتگو با برنامه تهران بیست که از شبکه پنج سیما پخش شد درباره طرح سبد معیشتی که از سوی شورای نگهبان رد شد، گفت: قبل از تصویب این مصوبه، جلساتی در مجلس داشتیم و دوستان به شورای نگهبان آمدند و مشاوره های خوبی مطرح شد و همان زمان به آن ها گفتیم قطعاً در صورت عدم موافقت دولت، در شورا رد می شود. به دلیل آنکه وقتی مصوبه ای در مجلس وضع می شود حتماً باید بار مالی آن لحاظ شود.

وی با بیان اینکه بار مالی [منبع مالی]هم باید مطمئن باشد، افزود: بنابراین روشن بود این طرح، رد می شود و پیش از این به دوستان مجلس هم گفته بودیم، اما مشاوره ما اثر نکرد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت:، اما همان طرحی که ما پیش از این گفته بودیم رد خواهد شد، تصویب شد البته راه حل ها وجود دارد و همان زمان سه پیشنهاد مطرح شد و پیشنهاد سوم که از سوی مرکز پژوهش های مجلس تهیه شده بود از نظر اعضا شورای نگهبان مغایر با قانون اساسی تلقی نشد، حتی اگر دولت هم مخالفت می کرد باز مسئله ای وجود نداشت.

دهقان که خود سابقه کنندگی مجلس را دارد گفت: باز پیشنهاد دیگری را دیروز دوستان با ما مطرح کردند و امروز با برخی از اعضا شورای نگهبان آن را در میان گذاشتیم؛ یک پیشنهاد هم جدید مطرح شد [دوستان دیروز در جلسه خود مطرح کردند]این هم پیشنهادی است که در شورای نگهبان قابل قبول است، بدین معنی که یک منبع مالی مطمئن باشد چرا که طرح نباید فقط روی کاغذ بیاید بالاخره وقتی قانونی تصویب می شود باید اجرا شود و توقع ایجاد می کند. از این رو پیشنهادات روشن است و می شود با این پیشنهاد ها مسئله را به مرحله اجرا رساند.

وی درخصوص نگاه دولت به این طرح، گفت: دو مقام دولتی به صورت کتبی به شورای نگهبان نامه نوشتند و مخالفت خود را با مصوبه ای که مجلس وضع کرد گفتند؛ به نظر می رسد دولت با این اقدام مجلس رابطه خوشی نداشت، اما در عین حال مجلس اختیار دارد با تأمین منابع مطمئن، مصوبه ای بگذراند و دولت را مجبور به اجرا کند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه اعضا شورای نگهبان با اصل این کار موافق هستند، اما باید منبع آن مطمئن باشد، خبر داد: دو منبع مطمئن نیز پیش بینی شده، اما اجازه بدهید بنده به عنوان عضو شورای نگهبان منابعی که مجلس می خواهد پیش بینی کند را مطرح نکنم و خود عزیزان مجلس اعلام کنند.

دهقان گفت: فردا هم جلسه ای برگزار خواهد شد و از شورای نگهبان دعوت به عمل آمده و ما شرکت می کنیم، بنای ما این است که به مجلس کمک کنیم تا این کار مهم به ثمر برسد، اما حتماً با منابع مطمئن که به صورت دقیق قابل اجرا باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی تکلیف این طرح معین می شود؟، گفت: فکر می کنم با پیشنهاداتی که تا الان داشته اند اگر فردا در کمیسیون به نتیجه برسانند همین هفته در دستور کار مجلس قرار گیرد و ما هم فوری اعلام نظر می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیش بینی دو منبع مالی برای طرح سبد معیشتی، بنای ما کمک به مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی دو منبع مالی برای طرح سبد معیشتی، بنای ما کمک به مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید