پرده برداری سرکرده داعشی از حمایت اقتصادی سعودی از تروریستهای تکفیری در عراق

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران : مفتی داعش به حمایت گسترده ریاض از گروههای مسلح و تروریستی در عراق اشاره و فاش کرد که دو بار به عربستان سفر نموده است و برای دریافت پول با افرادی دیدار داشته است.

پرده برداری سرکرده داعشی از حمایت اقتصادی سعودی از تروریستهای تکفیری در عراق

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از مهر، المعلومه گفت، مفتی داعش از همکاری و حمایت اقتصادی که سعودی ها از تروریستها در عراق به عمل می آورند، پرده برداشت.

شفاء النعمه از مسئولان به اصطلاح هیئت شرعی داعش و مفتی معروف داعش به حمایت گسترده ریاض از گروههای مسلح و تروریستی در عراق اشاره و فاش کرد که دو بار به عربستان سفر نموده است و برای دریافت پول با افرادی ملاقات داشته است.

مفتی داعش گفت: در سال 2006 با مصطفی العراقی که تابعیت اروپایی داشت در مکه ملاقات کردم و وی از من اطلاعاتی درباره گروههای مسلح در عراق و نحوه فعالیت آنها گرفت و من پول لازم را از وی برای ایجاد یک مرکز و حمایت از گروههای مسلح دریافت کردم.

وی در ادامه به سفر دیگرش به عربستان و ملاقات با یک سعودی اشاره نموده و اضافه نمود: من از وی درخواست یاری اقتصادی برای اقدامات مسلحانه کردم و آنچه می خواستم به دست آوردم و پول گرفتم.

شفاء النعمه ملقب به ابوعبدالباری از مسئولان به اصطلاح هیئت شرعی داعش و مفتی معروف این گروه در زمستان سال گذشته بازداشت شد. این مفتی در دوره تسلط تروریست های داعش بر شهر موصل در مرکز استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور، به عنوان خطیب در شماری از مساجد شهر (موصل) فعالیت می کرد و به خطبه های تحریک آمیزش علیه نیروهای امنیتی معروف بود. او افراد را به پیوستن به داعش و بیعت با آن تشویق می کرد و تفکرات افراطی را در زمانی که داعش بر موصل مسلط بود، رواج می داد. وی از سرنموده های داعش و مسئول صدور فتوای انفجار مرقد یونس پیامبر (ع) در شهر موصل و همچنین فتواهای مربوط به اعدام شماری از علما و روحانیون به دلیل خودداری از بیعت با این گروه تروریستی به شمار می آمد.

نگاهی به عملکرد و سیاست های عربستان سعودی نشان می دهد که رفتارهای مخرب و مداخله گرانه رژیم سعودی در امور داخلی کشورهای منطقه، دلیل اصلی بسیاری از بحران هایی است که اکنون در غرب آسیا و خلیج فارس پدید آمده است.

عراق نیز از دخالت های عربستان سعودی درامان نبوده و اکنون نیز یکی از عوامل بی ثباتی در این کشور به خاطر دخالت های مستقیم رژیم سعودی و فتنه انگیزی های ریاض در عراق است.

عربستان سعودی حامی اصلی داعش است؛ این رژیم با پرورش گروه های تروریستی، تکفیری، وهابی سعی کرد تا کشورهایی که در جبهه مقاومت قرار دارند، تضعیف کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "پرده برداری سرکرده داعشی از حمایت اقتصادی سعودی از تروریستهای تکفیری در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرده برداری سرکرده داعشی از حمایت اقتصادی سعودی از تروریستهای تکفیری در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید