محمودزاده: تصویب آیین نامه اجاره داری تحول بزرگی در بازار اجاره بها ایجاد خواهد نمود

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تصویب آیین نامه اجاره داری در هیئت دولت، تحول بزرگی در بازار اجاره بها ایجاد خواهد نمود، گفـت: کنترل بازار اجاره مسکن نیازمند قانون است.

محمودزاده: تصویب آیین نامه اجاره داری تحول بزرگی در بازار اجاره بها ایجاد خواهد نمود

به گزارش گروه مالی وبلاگ دیدنی ها، محمود محمودزاده با اشاره به راه حل های بهبود شرایط اجاره بهای مسکن، اظهار کرد: برای اولین بار جهت مدیریت بازار اجاره، آیین نامه اجاره داری حرفه ای را مطرح کردیم که در حال حاضر در هیات دولت بوده و در صورت تصویب، با ساخت واحد های استیجاری مقرون به صرفه قیمت، تحولات ویژه ای در حوزه اجاره داری ایجاد خواهد نمود.

وی افزود: در جریان آنالیز نحوه اجرای قانون جهش فراوری مسکن در شورای عالی مسکن برنامه ای جهت ساخت سالانه یک میلیون خانه، پیشنهاد احداث 150 هزار واحد اجاره ای را دادیم تا بتوانیم با ارائه مجوز تسهیلات و خدمات با قیمت تمام شده مناسب بسازیم تا برای بخش خصوصی هم جذابیت داشته باشد و مورد استقبال قرار بگیرد.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه ساخت واحد های قانون جهش فراوری مسکن از سال جاری آغاز خواهد شد، اما تکمیل آن ها بیش از یک سال زمان خواهد برد لذا عرضه واحد ها به سال جاری نمی رسد، اما امیدواریم بازار اجاره سال آینده تا حدودی آرام تر باشد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه با تاکید بر این که کنترل بازار اجاره مسکن نیازمند قانون است، افزود: تا به امروز در این زمینه قانونی نداشتیم و در این دو سال نیز به علت شرایط ویژه و شیوع ویروس کرونا از ستاد ملی مقابله با کرونا، مصوباتی برای کنترل بازار اجاره بها درخواست کردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محمودزاده: تصویب آیین نامه اجاره داری تحول بزرگی در بازار اجاره بها ایجاد خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: تصویب آیین نامه اجاره داری تحول بزرگی در بازار اجاره بها ایجاد خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید