فروشگاه زنجیره ای حباب قیمتی کالاها را در قالب تخفیف ارائه می دهند

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به حباب قیمتی موجود در کالاها گفت: فروشگاه زنجیره ای، این حباب قیمتی را در قالب تخفیفات ارائه می دهند که منجر به بروز مشکلاتی برای اصناف شده است.

فروشگاه زنجیره ای حباب قیمتی کالاها را در قالب تخفیف ارائه می دهند

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از ایرنا، سعید ممبینی در پنجمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران در هتل فردوسی، اضافه نمود: مقرر شده در این زمینه ستاد تنظیم بازار به تصمیم گیری و برطرف مشکل بپردازد.

وی با اشاره به شروع طرح سهمیه بندی بنزین از بیست و چهارم آبان ماه، بیان داشت: در ابتدای اعمال طرح و اعلام تصمیم توسط مسئولان وزارت صنعت، تاکید بر آن بود که این اتفاق منجر به التهاب در بازار نشود.

وی ادامه داد: احتمال افزایش لجام گسیخته قیمت ها و اینکه سوداگران با احتکار موجب کمبود کالا در بازار شوند، دغدغه اصلی مسئولان بود.

ممبینی ادامه داد: نخستین تاثیر موضوع سهمیه بندی بنزین بر کرایه های حمل و نقل و تامین کالاهای اساسی بود، به همین منظور طی جلساتی که با اتحادیه های مختلف از جمله اتحادیه بنکداران برگزار کردیم این موضوع مدیریت شد.

این مقام صنفی گفت: نخستین تاثیر هزینه های سوخت در پایتخت، روی قیمت میوه و خواربار بود، در این زمینه با اتحادیه میوه فروشان و بارفروشان و همچنین اتحادیه وانت بارها توافق و تفاهم شد، به طوری که اتحادیه وانت بارها به مدت دو هفته اجازه افزایش کرایه حمل بار را نداد.

وی افزود: همچنین جلساتی با اتحادیه نانوایان در موضوع حمل و نقل آرد، اتحادیه توزیع کنندگان، تعمیرکاران و انجمن فراوریکنندگان لوازم خانگی برگزار گردید.

به گفته ممبینی ، به این نتیجه رسیدیم که لوازم خانگی کاهش قیمت نیز داشته است اما بعضی لوازم یدکی آنها به ویژه لوازم یدکی که از خارج از کشور تامین می شد با افزایش قیمت روبرو شدند.

وی گفت: برگزاری جلسات متعدد با اتحادیه کشوری سی ان جی برای افزایش فراوری مخازن مربوطه و اتحادیه تاکسی تلفنی های کشور برای افزایش سهمیه سوخت آنها، همچنین صدور پروانه فعالیت برای صنوف سیار مثل وانت بارها نیز در دستور کار نهاده شد.

رییس اتاق اصناف ایران در انتها تاکید نمود: کمترین تخلف را در روزهای گذشته از سوی اصناف شاهد بودیم، هر چند منکر گران فروشی نیستیم اما با تعهدی که در اصناف بود جلوی بسیاری از التهابات گرفته شد.

  • تشدید نظارت های سازمان تعزیرات برای جلوگیری از افزایش قیمت ها
منبع: همشهری آنلاین

به "فروشگاه زنجیره ای حباب قیمتی کالاها را در قالب تخفیف ارائه می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاه زنجیره ای حباب قیمتی کالاها را در قالب تخفیف ارائه می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید