علی نژاد: راه رسیدن ورزش ایران به توسعه ایجاد عدالت جنسیتی است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، تهران (پانا) - معاون وزیر ورزش و جوانان خواستار ایجاد عدالت جنسیتی در ورزش زنان ایران شد.

علی نژاد: راه رسیدن ورزش ایران به توسعه ایجاد عدالت جنسیتی است

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد در جلسه تجلیل از فعالان حوزه ورزش بانوان با تبریک فرارسیدن روز زن و میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: اتفاق خوب و افتخار بالایی برای بانوان است که روز زن به نام حضرت فاطمه زهرا (س) نام گذاری شده است.

وی در ادامه اضافه نمود: ورزش ما اگر می خواهد به توسعه برسد هیچ راهی به جز ایجاد عدالت جنسیتی ندارد. در بسیاری از رشته ها در بخش آقایان به حد کمال رسیدیم ولی در بخش بانوان هنوز ظرفیت های خالی بسیار زیادی داریم که اگر توجه گردد باعث جهش میگردد.

علی نژاد اظهار داشت: اگر می خواهیم تعداد مدال ها را در بازی های آسیایی زیاد کنیم ضروری است که توجه ویژه ای به ورزش بانوان داشته باشیم. از فدراسیون ها نیز خواسته ایم که سرمایه گذاری بیشتری روی بخش بانوان داشته باشند. فدراسیونی می تواند از منابع ما بیشتر استفاده کند که برنامه ریزی بیشتری روی بخش بانوان داشته باشد.

معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: بانوان باید همت بیشتری داشته باشند و کوشش مضاعف تری انجام دهند. امیدوارم زودتر اساسنامه فدراسیون ها هرچه زودتر تصویب گردد چون در اساسنامه جدید برای بانوان نیز امتیازات بیشتری گنجانده شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "علی نژاد: راه رسیدن ورزش ایران به توسعه ایجاد عدالت جنسیتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: راه رسیدن ورزش ایران به توسعه ایجاد عدالت جنسیتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید