خبرنگاران رییس سازمان بهزیستی: ایجاد بانک اطلاعات خانه های امن زنان لازم است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، یزد - خبرنگاران - رییس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعات زنان مراجعه نماینده به خانه های امن گفت: مددکاران این مراکز باید شرایط مراجعان این مراکز را پس از خروج، به صورت مستمر پیگیری نمایند و منفعلانه منتظر بازگشت آنان به دلیل قرار دریافت در معرض آسیب های احتمالی نمانند.

خبرنگاران رییس سازمان بهزیستی: ایجاد بانک اطلاعات خانه های امن زنان لازم است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، وحید قبادی دانا دوشنبه شب در بازدید از یک خانه امن بهزیستی ویژه زنان و دختران در معرض خشونت خانگی و اورژانس اجتماعی استان یزد بر شناسایی مخاطبان این مراکز تاکید نمود و اضافه کرد: دادگاه های خانواده و مراکز مشاوره مثبت زندگی می توانند در خصوص این مرکز اطلاع رسانی نمایند تا افرادی که در شرایط سخت قرار دارند از خدمات آنها استفاده نمایند.

وی گفت: ارتباط مستمر با مراجعان باید حفظ گردد تا افراد پرخطر که حمایت خانوادگی یا حامی دیگری ندارند یا از خانواده طرد شده اند، این اطمینان را پیدا نمایند که مکانی امن برای نگهداری از آنان وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد نیز در جریان این بازدید گفت: خانه امن بهزیستی به منظور فراهم سازی محیطی مناسب برای زنان و دختران آسیب دیده و در معرض خشونت ایجاد شده و تامین شرایط بازگشت امن به دامن خانواده به وسیله خدمات روانشناختی، مددکاری و حقوقی مهمترین رویکرد این مراکز برای افراد بزه دیدگان اجتماعی است.

علی محمدعطابخش تامین محل امن برای زنان و دختران خشونت دیده و فرزندان آنها، مداخله در شرایط فرد خشونت دیده به منظور ارتقا توانمندی و پیشگیری، شناسایی آسیب های مرتبط با زنان و دختران و اطلاع رسانی و مطلع سازی عمومی در رابطه با زنان و ارائه راه حل را از اهداف راه اندازی خانه امن بهزیستی ذکر کرد.

رییس سازمان بهزیستی کشور در سفر 2 روزه به استان یزد امروز و فردا ضمن افتتاح چند طرح در جلسات و دیدارهایی با مسئولان این استان حاضر می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رییس سازمان بهزیستی: ایجاد بانک اطلاعات خانه های امن زنان لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس سازمان بهزیستی: ایجاد بانک اطلاعات خانه های امن زنان لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید