تک تازی مختار و یوسف پیامبر در شبه قاره هند

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران: مدیر سیمای اردو با اشاره به اینکه هم اکنون درخواست های زیادی برای خرید امتیاز مجموعه مختارنامه از سوی تلویزیون های مختلف هند و پاکستان ارائه شده است، اعلام نمود: مذاکره با این شبکه ها در حال اجرا است.

تک تازی مختار و یوسف پیامبر در شبه قاره هند

به گزارش خبرنگار گروه رسانه های دیگر وبلاگ دیدنی ها، استقبال فراوان بینندگان سیمای اردو از مجموعه های تاریخی مذهبی باعث افزایش گرایش شبکه سحر به دوبله و پخش این مجموعه ها به زبان اردو شده است.

داود اسکندری مدیر سیمای اردو با بیان این مطلب اظهار کرد: سریال یوسف پیامبر(ع) اولین سریال تلویزیونی مذهبی دوبله شده به زبان اردو است که اواخر سال 1389 از شبکه سحر پخش شد.

وی اضافه کرد: اردوزبانان شبه قاره هند همزمان با پخش این مجموعه از شبکه های داخلی صدا و سیما با اشتیاق فراوان قسمت های مختلف آن را دنبال می کردند و این استقبال زیاد باعث شده بود که عده ای حتی از این فرصت استفاده نمایند و به همین لحاظ بازار فروش غیرمجاز لوح های فشرده این سریال میان مسلمانان هند و پاکستان بسیار گرم بود. ازاین رو و در پی درخواست های مکرر مخاطبان سیمای اردو مبنی بر دوبله و پخش این مجموعه به زبان اردو از شبکه سحر، یوسف پیامبر(ع) در 60 قسمت در کراچی پاکستان و با حضور صداپیشگان بومی این کشور دوبله و از اول اسفند ماه 89 روی آنتن سیمای اردو رفت و استقبال از آن در حدی بود که مجبور شدیم به فاصله کمی دوباره آن را پخش کنیم.

مدیر سیمای اردو همچنین به فروش لوح فشرده مجموعه یوسف پیامبر(ع) به تعداد زیاد در پاکستان اشاره نمود و گفت: این مجموعه همچنین از شبکه های کابلی بومی متعدد پاکستان و هند پخش شد و درخواست های متعدد از شبکه های رسمی پاکستان مبنی بر پخش این سریال از این شبکه های تلویزیونی داشتیم و حتی با دو شبکه نیز قرارداد بستیم و سریال در جدول پخش این شبکه ها هم نهاده شد اما به دلیل فشارهای محلی، قومی و جناحی جلوی پخش آن گرفته شد. وی استقبال مخاطبان اردوزبان از پخش مختارنامه را بی نظیر توصیف کرد و اضافه کرد: همزمان با پخش این مجموعه نیز صفحه ویژه ای در سایت به آن اختصاص دادیم که مخاطبان ضمن مشاهده این مجموعه به صورت آن لاین می توانستند قسمت های مختلف آن را دانلود و نظرات خود را پیرامون این مجموعه مطرح نمایند.

اسکندری با اشاره به اینکه هم اکنون درخواست های زیادی برای خرید امتیاز مجموعه مختارنامه از سوی تلویزیون های مختلف هند و پاکستان ارائه شده است، اظهار داشت: مذاکره با این شبکه ها در حال اجرا است. ضمن اینکه شخصیت های سیاسی و مذهبی این دو کشور نیز درخواست لوح فشرده مجموعه را ارایه نموده اند که در حال آماده سازی و ارسال آن هستیم.

منبع: کیهان

وبلاگ دیدنی ها: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تأیید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم

به "تک تازی مختار و یوسف پیامبر در شبه قاره هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تک تازی مختار و یوسف پیامبر در شبه قاره هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید