این واکسن با اُمیکرون هم مقابله کرد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران/خراسان رضوی گزارش نو پایگاه خبری دیفنس وان امریکا ادعا می نماید که انتظار می رود محققان موسسه تحقیقات ارتش والتر رید هفته های آینده اعلام نمایند که واکسن نهایی علیه کروناویروس نو را ساخته اند.

این واکسن با اُمیکرون هم مقابله کرد

به نقل از نیوز، محققان ارتش امریکا در حال ساخت واکسنی هستند که از افراد در برابر کووید-19 و همه سویه های آن ازجمله اُمیکرون و ویروس های قبلی سارس که میلیون ها نفر را در سراسر جهان از بین برده است، محافظت کند.

محققان تحقیقات ساخت این واکسن را تقریبا 2 سال پیش شروع کردند، زمانی که برای اولین بار توالی دی ان ای کروناویروس نو شناسایی شد. از آن موقع محققان کوشش کردند واکسنی بسازند که در برابر جهش های آینده این ویروس موثر باشد.

تا به امروز نتایج آزمایش های این واکسن نشان می دهد که در برابر آخرین جهش غالب ویروس به خوبی مقاومت نموده است و انتظار می رود در برابر سایر سویه ها نیز مقاومت کند.

برخلاف واکسن های موجود در واکسن SpFN والتر رید از پروتئینی به شکل توپ فوتبال با 24 وجه استفاده شده است که به دانشمندان اجازه می دهد تا اسپایک چندین سویه کروناویروس را بر قسمت های مختلف پروتئین متصل نمایند.

دکتر کیوان مجرد، مدیر بخش بیماری های عفونی والتر رید اظهار کرد: با توجه به سرعت انتشار سویه اُمیکرون در سراسر جهان، ساخت این واکسن اهمیت ویژه ای دارد.

وی گفت: با سویه اُمیکرون واقعا راهی برای فرار وجود ندارد و نمی توانید از ابتلا به بیماری با این ویروس اجتناب کنید. بنابراین فکر می کنم به زودی یا تمام جهان واکسینه یا آلوده می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "این واکسن با اُمیکرون هم مقابله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این واکسن با اُمیکرون هم مقابله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید