افزایش تسهیلات مسکن مهر به 450 میلیون ، شروط واگذاری زمین به متقاضیان

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران/بوشهر مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات مسکن مهر به 450 میلیون ریال، گفت: پرونده مسکن مهر باید تا سرانجام امسال در سراسر کشور بسته گردد.

افزایش تسهیلات مسکن مهر به 450 میلیون ، شروط واگذاری زمین به متقاضیان

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان بوشهر، هدف از اجرای طرح اقدام ملی را فراوری و عرضه مسکن در سراسر کشور دانست و گفت: سهم استان های مختلف از این طرح ملی معین و به آن ها ابلاغ شده است.

وی در بخشی از این سفر با همراهی امام آدینه، تعدادی از نمایندگان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی از اراضی دولتی شهرستان های دیلم، گناوه، برازجان و بوشهر بازدید کرد و با شرکت در جلسات جداگانه، مسائل و مسائل پروژه های نیمه تمام مسکن و مسائل مردم در حوزه املاک و حقوقی را مورد آنالیز قرار داد.

پرونده مسکن مهر باید تا خاتمه سال بسته گردد

معاون وزیر راه و شهرسازی، اتمام مسکن مهر را دغدغه دولت دانست و گفت: پرونده مسکن مهر جز در مواردی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر 30 درصد دارند، باید تا خاتمه امسال در تمام کشور بسته گردد.

تسهیلات مسکن مهر از 400 به 450 میلیون افزایش یافت

نبیان با اشاره به این که تسهیلات مسکن مهر از 400 به 450 میلیون ریال افزایش یافته است، اظهار کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاست های حمایتی به دنبال حل دغدغه مردم برای خانه دار شدن هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به فراهم بودن زمین و امکانات ساخت مسکن در شهرستان های استان بوشهر، این اختیار را به این استان خواهیم داد تا زمینه خانه دار شدن مردم منطقه را فراهم کند.

کارگزاری اراضی ملی با سازمان ملی زمین و مسکن است

وی در بخشی از سفر خود به شهرستان دیلم با اشاره به اینکه زمین های موجود در مناطقی نظیر محله تنوب و بعضی دیگر از نقاط این شهرستان ملی است، اضافه نمود: این زمین ها پس از برنامه ریزی و اقدام های انجام گرفته توسط منابع طبیعی و تصویب طرح جامع شهری اعم از محدوده و حریم شهر به نام دولت جمهوری اسلامی ایران است که کارگزاری آن در استان به راه و شهرسازی و در ستاد به سازمان ملی زمین و مسکن می رسد.

علی نبیان اظهار کرد: این زمین ها به نام دولت جمهوری اسلامی ایران است و نمی توان گفت چون بیش از چندین سال افراد در آن سکونت دارند، مالک زمین محسوب می شوند؛ بنابراین طبق قانون باید مراحل لازم را برای تملک این زمین ها طی نمایند.

چهار شرط واگذاری زمین

وی با اشاره به قوانین بالادستی در زمینه زمین گفت: بر اساس این قوانین، قانون گذار در زمینه واگذاری زمین، چهار شرط شامل قرمز نبودن فرم(ج)، برخوردار نشدن از هیچ امکانات دولتی، نداشتن سابقه سند مالکیت شخصی، دریافت نکردن تسهیلات دولتی و پنج سال سابقه سکونت در محل را اعلام نموده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، اجرای قانون را سرلوحه تمام اقدامات و کارهایی که در این وزارتخانه و سازمان صورت می گیرد، دانست و بیان نمود: در هر صورت قانون گذار تکالیفی به عهده ما گذاشته است و ما مکلف به اجرای قانون هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش تسهیلات مسکن مهر به 450 میلیون ، شروط واگذاری زمین به متقاضیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تسهیلات مسکن مهر به 450 میلیون ، شروط واگذاری زمین به متقاضیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید