آسیب برای یک درصد مردم قطعی است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران/بوشهر مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: آسیب برای یک درصد مردم قطعی است، و با بعضی از مجرمین هر چقدر برخورد گردد باز هم تغییر نخواهند کرد؛ ما به اینها کاری نداریم و در همه جا زندان برای این قشر هست ولی باید بقیه را مراقبت کنیم تا از آسیب دور بمانند.

آسیب برای یک درصد مردم قطعی است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، عبدالرسول عمادی در همایش ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بوشهر اعلام کرد: حضور همه عزیزان در این گردهمایی آشکار کردن این عزم ملی برای از میان بردن آسیب های اجتماعی بوده که همه نتیجه و برکات آن را خواهیم دید.

وی مطرح نمود: چه موقع یک آسیب به آسیب های اجتماعی تبدیل می گردد؟ زمانی که از منظر آسیب فردی عبور می نماید و فراگیری و اشاعه و توسعه آن بخش بیشتری از جامعه را در بر می گیرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: در یک طیفی معمولا دو طرف این طیف از آسیب در امان بوده و آن سر طیف افرادی هستند که به شدت در معرض آسیب و اصلا منشا آن آسیب هستند. در هر 100 نفر از افراد جامعه یک نفر مطلقا سارق و یک نفر انسانی مطلقا درستکار است و در این میان 98 نفر دیگر در یک طیف پیوسته می توانند درستکار و یا سارق باشند و این نتیجه یک پژوهش در حوزه روانشناسی است.

عمادی با بیان اینکه آسیب برای یک درصد مردم قطعی است، اضافه کرد: با برخی از مجرمین هر چقدر برخورد گردد باز هم تغییر نخواهند کرد و برخی حتی می گویند ما را اعدام کنید، نمی توانیم از جرم دست برداریم! به اینها کاری نداریم و در همه جا زندان برای این قشر هست ولی باید بقیه را مراقبت کنیم تا از آسیب دور بمانند.

وی اظهار کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 6 ساحت تربیتی وجود دارد که شامل 4 دوره تربیتی سه ساله است و این تربیت در ساحت های اخلاقی عبادی اعتقادی، اجتماعی سیاسی، مالی و حرفه ای، زیستی و مدنی، علمی و فناورانه، هنری و زیباشناختی اتفاق می افتد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: هنگامی که ما موظف می شویم تربیت را در این ساحت ها اعمال کنیم و وقتی سند تحول بنیادین تحول محیط های آموزشی را به ما گوشزد می نماید که ما را به یک حصار محکم و یک حصن حصین دعوت می نماید. اگر ما این سند را به درستی درک و عمل کنیم می توانیم از آسیب های فردی جلوگیری کنیم تا به آسیب های اجتماعی تبدیل نگردد و از اینجاست که تربیت اثبات می گردد و پیشتازی و طلایه داری آموزش و پرورش در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی اثبات شده و همه چشم امیدها به سمت آموزش و پرورش می آید.

عبدالرسول عمادی تاکید نمود: البته که اولا وظیفه تربیت بر عهده خانواده بوده و اسلام این وظیفه را بر عهده پدر و مادر گذاشته، ولی اصلی ترین معد خانواده مدرسه است، اگر محیط اجتماعی ناسالم باشد و برخی نهادها وظایف خود را به درستی انجام ندهند خانواده نمی تواند فرزندش را از آسیب مصون نگه دارد، چون فرزند در محیط های متنوع بیرون قرار می گیرد و این محیط ها باید جای یادگیری بشوند.

وی با بیان اینکه تحول در محیط های یادگیری تنها توسط آموزش و پرورش مقدور نیست، گفت: همه محیط ها باید مکانی برای یادگیری شوند و به همین خاطر وظیفه اجرای سند تحول بنیادین بر عهده همه دستگاه های اجرایی است و به یک خیزش ملّی و عزم همگانی احتیاج دارد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همایش ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی این وظیفه بزرگ را بر عهده دارد که امر تربیت و مراقبت از تربیت فرزندان و پیشگیری از آسیب ها را همگانی کند و اگر این اتفاق نیفتد فرزندان مان را به انتهای طیف سوق می دهیم و آنجاست که آسیب ها اثرات سوء خود را نشان خواهد داد و در نهایت خروجی های ما بیشتر از آنکه به نفع توسعه ملی و تعالی و پیشرفت کشور و شرکت در مسابقه توسعه جهانی باشد باعث سقوط جامعه می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آسیب برای یک درصد مردم قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب برای یک درصد مردم قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید