کاهش 7 درجه ای دما، آغاز بارش برف و باران در 10 استان

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران : سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی امروز از آغاز بارش برف و باران در 10 استان و کاهش 3 تا 7 درجه ای دما در برخی مناطق خبر داد.

کاهش 7 درجه ای دما، آغاز بارش برف و باران در 10 استان

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی در مناطقی از شمال غرب کشور فعال است و از فردا گستره فعالیت آن به مناطقی غرب، جنوب غرب، و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران گسترش می یابد و باعث بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در این مناطق می شود.

از بعدازظهر شنبه با نفوذ جریانات سرد به سواحل شمالی کشور بارش در سواحل دریای خزر آغاز می شود. در این روز بارش در مناطقی از کردستان، کرمانشاه و گیلان شدت خواهد داشت و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف روی می دهد.یکشنبه آینده بارش در مناطق ذکر شده ادامه خواهد داشت. در مناطقی از گلستان و خراسان شمالی نیز بارش های پراکنده پیش بینی شده است. در گیلان و غرب مازندران بارش شدت خوهد داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا و روز یکشنبه در سواحل دریای خزر کاهش دمای 3 تا 5 درجه ای روی می دهد و دریا مواج پیش بینی شده است.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و کاهش دمای 5 تا 7 درجه ای پیش بینی شده است.

روز دوشنبه بارش در نوار شمالی کاهش می یابد و تداوم فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور پیش بینی می شود در این روز در لرستان و جنوب ایلام بارش شدت خواهد داشت.

روز سه شنبه گستره فعالیت این سامانه دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران را نیز فرا خواهد گرفت.

منبع: اقتصادنیوز

به "کاهش 7 درجه ای دما، آغاز بارش برف و باران در 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 7 درجه ای دما، آغاز بارش برف و باران در 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید