چند توصیه مهم به داوطلبان ترک سیگار

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران : استعمال سیگار فاکتور خطرزا در ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-19 است و به همین دلیل ترک این ماده دخانی نسبت به گذشته بیشتر اهمیت پیدا کرده است.

چند توصیه مهم به داوطلبان ترک سیگار

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از ایسنا، انجمن ریه آمریکا به افرادی که قصد دارند سیگار را ترک نمایند توصیه هایی کرده است:

افراد سیگاری باید این موضوع را در ذهن داشته باشند که مصرف سیگار الکترونیکی به مفهوم ترک کردن نیست. سیگارهای الکترونیکی محصولات دخانی حاوی نیکوتین هستند که سازمان غذا دارو در آمریکا این محصول را به عنوان فاکتور کمک نماینده در ترک سیگار تایید نکرده است.

همچنین به این افراد توصیه می شود که از تجربیات گذشته خود درس بگیرند. بیشتر مصرف نمایندگان سیگار بارها تجربه ترک سیگار داشته اند اما زمانیکه شکست خورده اند از ادامه این کار ناامید شده اند. هرچند به این افراد توصیه می شود آنچه در تجربیات پیشین کمک نماینده بوده را ارزیابی نمایند و اگر ضرورت دارد در مواردی که پیروز نبودند روش های متفاوتی را امتحان نمایند.

به افراد سیگاری توصیه می شود به تنهایی برای ترک سیگار اقدام ننمایند. مراجعه به مراکز مشاوره در کنار مصرف دارو می تواند احتمال پیروزیت آمیز بودن ترک سیگار را تا 60 درصد افزایش دهد.

تمامی افراد سیگاری می توانند مصرف این ماده دخانی را ترک نمایند. یافتن ترکیبی از تکنیک های صحیح و تسلیم نشدن به فرد کمک می کند تا مجدد به مصرف سیگار تمایل پیدا نکند.

به گفته متخصصان آمریکایی همه گیری بیماری کووید-19 فرصتی را برای افراد فراهم کرده تا در صورت آمادگی داشتن، دلیل و حمایت مورد نیاز برای ترک سیگار را در اختیار داشته باشند.

به نقل از هلث دی نیوز، با ترک سیگار شرایط سلامت فرد بهبود یافته و ممکن است احتمال ابتلا به نوع شدید کووید-19 نیز کاهش پیدا کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "چند توصیه مهم به داوطلبان ترک سیگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند توصیه مهم به داوطلبان ترک سیگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید