چرا حوصله کتاب خواندن نداریم؟

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، شاید شما هم یکی از افرادی باشید که ظاهرا حوصله ای برای کتاب خواندن ندارند و دائم مسامحه کاری نموده و این روز و ان روز می نمایند. کتاب ها در قفسه کتابخانه شان برای یک بار باز شدن بال بال می زنند و یا اینکه حتی کتابی هم در دست و بالشان نیست.

چرا حوصله کتاب خواندن نداریم؟

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از ویرگول ، چرا؟ چرایی این مسئله که بسیاری از ما کتابخوان نیستیم برایم بسیار مهم است و اگر برای شما نیز مهم باشد بهتر است چون اینجا می خواهم به ریشه یابی این مسئله بپردازم.

فرضیه هایی که می گردد عنوان نمود:

  • کتاب کاغذی دوست ندارید
  • خواندن دوست ندارید
  • حوصله کتاب خواندن ندارید
  • وقت ندارید

کتاب خواندن یک چیز است و خواندن کتاب خوب چیز دیگر. برای آغاز پیشنهاد می کنم از کتاب های ساده و روان و یا کتاب های در حوزه تخصص خودتان آغاز کنید که با آن آشنایی دارید و برایتان راحت تر است. سعی کنید هر روز کتاب بخوانید. قبل از آغاز مهم ترین نکته آغاز است و بعد از آن امتداد بخشیدن به کتابخوانی.

فواید کتابخوانی

ارتقای سطح دانش عمومی

ارتقای سطح علم نسبت به موضوع یا موضوعات تخصصی

تقویت شعور

تغییر دنیا بینی

هر آنچیزی که الان می بینید ممکن است با چیزی که بعد از خواندن 100 کتاب اولتان میبینید و تصورتان از محیط اطراف. انسان ها و شخصیت ها متفاوت باشد. احتمالا منطقتان رشد پیدا می نماید و همانطور که احتمالا می دانید لازمه رشد تغییر است لذا تغییری اساسی در شما پدیدار می گردد.

وقتی به کتابخوانی متمایل شوید و آغاز به خواندن اولین کتاب کنید وارد دنیای دیگری شده اید. دنیایی که در ان چیز های را به گونه ای می بینید که احتمالا دیگران نمی بینند و به گونه ای فکر می کنید که احتمالا دیگران نه.

سعی کنید تمام زورتان را بزنید که با خود رک و رو راست باشید. کتاب خواندن لازمه رشد است. اگر خواستار رشد هستید کتاب بخوانید.

منبع: جام جم آنلاین

به "چرا حوصله کتاب خواندن نداریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا حوصله کتاب خواندن نداریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید