شرایط فعلی بورس مورد قبول نیست و این رویه باید اصلاح گردد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، محمدباقر قالیباف بر لزوم اثربخشی سریع و ملموس اقدامات وزارت اقتصاد و سازمان بورس در این خصوص تاکید نمود و اضافه نمود: اعتماد مردم، بزرگترین سرمایه نظام است و نباید آن را تخریب کرد. هرگونه اقدامی که موجب صدمه به این اعتماد عمومی گردد، غیر قابل قبول است. بازار سرمایه باید با حفظ ویژگی نقدشوندگی به عنوان مهمترین منبع تامین اقتصادی فراوری مورد اعتماد مردم باشد.

شرایط فعلی بورس مورد قبول نیست و این رویه باید اصلاح گردد

رئیس مجلس با اشاره به اختیارات وسیع وزارت اقتصاد و سازمان بورس در اداره حرفه ای این بازار و صیانت از رونق بازار سرمایه توضیح داد: شرایط فعلی این بازار اصلا مورد قبول نیست و باید این رویه اصلاح گردد و اعتماد به بازار برگردد همچنان که مردم با ترغیب دولت سرمایه خود را به این بازار آوردند، پاسخ اعتماد خود را هم باید بگیرند.

در این جلسه همچنین محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اجرای کامل و دقیق مصوبات شورای عالی بورس در این خصوص، خواهان توضیحاتی در مورد اجرای مصوبات شورای عالی بورس و آیین نامه صیانت از حقوق سهامداران شد.

در ادامه جلسه فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد با بیان دغدغه وزارتخانه و دولت برای بهبود شرایط بورس و حمایت از بازار سرمایه، بر برنامه این وزارتخانه و سازمان بورس برای اجرای دقیق مصوبات شورای عالی بورس در راستای تقویت بازارگردانی سهام، تزریق منابع اقتصادی مصوب به بازار سرمایه و همچنین تقویت خرید سهام خزانه توسط شرکت ها و انتشار اوراق تبعی تاکید و از سازمان بورس خواست با توجه به درخواستهای فعالان بازار و مردم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنین حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس نیز در این جلسه با ذکر اقدامات صورت گرفته سازمان بورس در راستای صیانت از حقوق سهامداران، بر فعالیت بیشتر ناشران و سهامداران عمده در مورد بازارگردانی تاکید نمود و با توجه به تاکید وزیر اقتصاد بر لزوم جدیت بیشتر در اجرای بازارگردانی برای کلیه سهام بازار سرمایه، ضمن بیان بعضی نکات در این خصوص، قول داد در این خصوص اقدامات لازم تسریع و با جدیت بیشتری اقدام گردد.

منبع: خانه ملت

منبع: تجارت نیوز

به "شرایط فعلی بورس مورد قبول نیست و این رویه باید اصلاح گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط فعلی بورس مورد قبول نیست و این رویه باید اصلاح گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید