شرایط اضطراریِ تپه داودآباد قرچک

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، همزمان با بازدید رییس پژوهشکده باستان شناسی از تپه داودآباد قرچک، شرایط این تپه پیش از تاریخ وخیم گزارش شد. بعلاوه به اداره کل میراث فرهنگی این هشدار داده شد که برای معین عرصه و حفاظت از آن اقدام کند.

شرایط اضطراریِ تپه داودآباد قرچک

به گزارش وبلاگ دیدنی ها؛ روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از بازدید میدانی لیلا خسروی رییس تازه پژوهشکده باستان شناسی با همراهی محمدرضا نعمتی و علی فرحانی از اعضای هیأت علمی این پژوهشکده برای حل مشکل مالکان زمین های واقع در عرصه تپه داودآباد، در غرب شهر قرچک، خبر داد.

این تپه که محوطه ای بزرگ در کنار جاده آسفالته است از چندین تپه کنار هم تشکیل شده که به جز تپه غربی، سایر تپه ها به طور کامل تسطیح و بخش زیادی از تپه غربی خاکبرداری و تخریب شده است و در حال حاضر زباله های روستا در کنار این تپه، دپو و سوزانده می گردد.

در سطح تپه اصلی که ارتفاع آن بین 9 تا 10 متر است و زمین های اطراف آن سفال های زیادی مربوط به دوره مس و سنگ و عصرآهن وجود دارد.

پس از این آنالیز معین شد، زمین های مورد مناقشه در عرصه این تپۀ مهم پیش از تاریخی که در تاریخ 14/5/1382 با شماره 9488 در لیست آثارملی ایران به ثبت رسیده، واقع شده است و لازم است که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران برآورد به منظور مشخص عرصه و پیشنهاد حریم این تپه را در اولویت قرار داده و به امر حفاظت آن نیز توجه کند.

منبع: دنیای سفر

به "شرایط اضطراریِ تپه داودآباد قرچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اضطراریِ تپه داودآباد قرچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید