نقشه راه مودم های 5G کوالکام برای نسل های بعدی آیفون فاش شد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، اپل هفته گذشته از خانواده آیفون 12 رونمایی کرد که اولین آیفون های 5G محسوب می شوند و برای این قابلیت، از مودم X55 کوالکام بهره می برند. البته با توجه امضای توافق نامه چند ساله بین کوالکام و اپل، پیش از معرفی این گوشی ها می دانستیم که مبتنی بر مودم 5G کوالکام هستند. اما حالا به لطف افشای بخشی از سند مربوط به توافق قانونی بین اپل و کوالکام، می توانیم به برنامه های کوالکام برای مودم های 5G نسل های بعدی آیفون تا سال 2024 بپردازیم.

نقشه راه مودم های 5G کوالکام برای نسل های بعدی آیفون فاش شد

طبق این سند، اپل اعلام کرده برای گجت های معرفی شده بین ژوئن 2020 تا مه 2021 از مودم X55 استفاده می کند. همچنین برای گجت های معرفی شده بین ژوئن 2021 تا مه 2022 مودم X60 و گجت های معرفی شده بین ژوئن 2022 تا مه 2024 مودم X70 استفاده می شود.

مودم X55 کوالکام از سال 2019 به طور گسترده به بسیاری از گوشی های اندرویدی راه پیدا کرده است. در این بین، مودم X60 مدتی قبل رسما معرفی شد و قرار است همراه با اسنپ دراگون 875 به پرچم داران اندرویدی 2021 راه پیدا کند. اگرچه درباره قابلیت های X65 و X70 اطلاعاتی فاش نشده، ولی می توانیم انتظار مصرف انرژی کمتر و پشتیبانی از سرعت بیشتر اینترنت 5G را داشته باشیم.

با توجه به این جدول زمانی، می توانیم بگوییم که تا سال 2024 مودم 5G ساخت اپل آماده استفاده نخواهد بود. سال گذشته اپل بخش مودم های موبایل اینتل را تصاحب کرد تا بتواند در زمینه ساخت مودم های اختصاصی وارد عمل شود. اما به نظر می رسد حداقل تا 4 سال آینده نباید انتظار آماده شدن مودم ساخت اپل را داشته باشیم.

البته همان طور که گفتیم، این سند مربوط به سال گذشته است و شاید اپل از آن زمان در زمینه توسعه مودم به پیشرفت های خوبی دست پیدا کرده است. در هر صورت برای اظهارنظر دقیق تر، باید منتظر انتشار گزارش های بیشتری بمانیم.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "نقشه راه مودم های 5G کوالکام برای نسل های بعدی آیفون فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه راه مودم های 5G کوالکام برای نسل های بعدی آیفون فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید