نزدیک بمان؛ انتخابی خوب برای هواداران سریال های پلیسی

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، این سریال اقتباسی از یکی از رمان های هارلن کوبن (Harlan Coben) است که چهارده تا از رمان هایش یا قبلا به فیلم و سریال تبدیل شده اند یا قرار است که بشوند. داستان سریال دربارۀ عده ای از آدم هاست که درگیر گذشته شان هستند؛ گذشته ای که اثراتش تا زمان حال ادامه دارد و ممکن است زندگی آرام آن ها را به هم بریزد.

نزدیک بمان؛ انتخابی خوب برای هواداران سریال های پلیسی

به گزارش وبلاگ دیدنی ها؛ مگان پیرس (با بازی کاش جامبو) زنی است که هفده سال پیش راستا زندگی خودش را تغییر داده و حالا مادر سه فرزند است. مایک بروم (جیمز نسبیت) یک کارآگاه خسته و فرسوده است که هنوز ذهنش درگیر پرونده ای است که هفده سال است حل نشده. ری لوین (ریچارد آرمیتاژ) هم عکاس سخت کوشی است که نامزدش هفده سال پیش ناپدید شده و او هنوز از این بابت پریشان و آشفته است. همانطور که می گردد حدس زد سرگذشت این سه نفر با هم مرتبط است و طرح داستانی پیچیدۀ سریال بر اساس همین ارتباط شکل گرفته است.

شاید این از آن سریال هایی نباشد که چند ماه بعد از دیدنش همچنان آن را به خاطر داشته باشید، ولی قطعا جاذبۀ آن آنقدر زیاد است و فضای آن آنقدر گیرا و پرتعلیق است که احتمالا وقتی آغاز به دیدن آن کنید همۀ قسمت ها را پشت سر هم دیدن خواهید کرد.

البته این سریال نقص های خودش را هم دارد. مثلا دو شخصیت شرور کن و باربی از لحاظ حال و هوا و لحنی که دارند خیلی با فضای سریال همخوان نیستند و انگار از یک فیلم دیگر (آن هم یک فیلم موزیکال) وارد دنیای نزدیک بمان شده اند. رقصیدن و آواز خواندن در صحنۀ یک جنایت، هر چند که به خودی خود خوب اجرا شده باشد، خیلی با فضای کلی سریال جور درنمی آید.

اما از هر جهت دیگر نزدیک بمان دقیقا همان چیزی است که انتظار دارید باشد. بازی کاش جامبو فوق العاده است و جدیت و هیجان خوبی به سریال می دهد. جیمز نسبیت و جو جوینر (دستیار کارآگاه) هم با جوک های بامزه ای که دم دست دارند شخصیت های دوست داشتنی و مفرحی خلق نموده اند. کارگردانی سریال قوی است و حرکت ظریف و دقیق دوربین هم ستودنی است.

خلاصه اینکه اگر به ژانر پلیسی و جنایی علاقه دارید این سریال دیدنی انتخاب خیلی خوبی برای گذراندن یک بعد از ظهر است.

  • بازیگران: کاش جامبو (Cush Jumbo)، جیمز نسبیت (James Nesbitt)، جو جوینر (Jo Joyner).
  • امتیاز: 7.0/10

منبع: nationalworld

منبع: فرارو

به "نزدیک بمان؛ انتخابی خوب برای هواداران سریال های پلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک بمان؛ انتخابی خوب برای هواداران سریال های پلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید