مشاهده لکه نفتی در آب های هرمزگان، در حال برآورد خسارت هستیم

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران/هرمزگان مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان به بیان جزئیات انتشار بوی نامطبوع در شهرستانهای بندرعباس، بندرخمیر و قشم پرداخت.

مشاهده لکه نفتی در آب های هرمزگان، در حال برآورد خسارت هستیم

حبیب مسیحی تازیانی در گفت و گو با وبلاگ دیدنی ها، در خصوص منشا انتشار بوی نامطبوع در شهرستانهای بندرعباس، بندرخمیر و قشم، اظهار کرد: انتشار بوی نامطبوع به دلیل ایجاد حادثه و نشر میعانات گازی از خط لوله انتقال خوراک شرکت نفت ستاره خلیج فارس در فاصله 43 کیلومتری شهر بندرعباس و 6 کیلومتری روستای دمیلو در بستر رودخانه کل بوده است.

وی شرح داد: در پی بارندگی های اخیر در حوضه آبریز این رودخانه، حجم قابل توجهی سیلاب با دبی فراوان در بستر رودخانه جاری شده به طوری که در محل حادثه، عرض این سیلاب حدود 500 متر بوده است.

مسیحی بیان نمود: کارشناسان این اداره کل در اولین فرصت در محل حاضر شده و به بررسی و پایش مبادرت ورزیدند. همچنین گشت مشترک دریایی انجام و از محلهای ورود سیلاب به دریا و همچنین نوار ساحلی بندرعباس، بندر خمیر و قشم نمونه برداری انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان شرح داد: در این گشت دریایی لکه های نفتی در دریا مشاهده شد که هماهنگی لازم با اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان انجام و پاکسازی محل در حال انجام است.

وی تاکید کرد: از ساعات اولیه صبح، انتقال میعانات متوقف شده و کلیه امکانات پالایشگاه برای ترمیم خط لوله و پاکسازی منطقه مستقر می باشد و انتظار می رود با کاهش دبی سیلاب، عملیات اجرایی آغاز شود.

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خسارت ناشی از آلودگی ایجاد شده در دریا برآورد و محاسبه شده و به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مشاهده لکه نفتی در آب های هرمزگان، در حال برآورد خسارت هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده لکه نفتی در آب های هرمزگان، در حال برآورد خسارت هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید