سریال مردگان متحرک بالاخره منشا شیوع ویروس زامبی را شرح داد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، مجموعه تلویزیونی مردگان متحرک تا یک دهه منشا شیوع ویروس زامبی را مخفی نگه داشته است. اما حالا صحنه پس از تیراژ قسمت مردگان متحرک: فراسوی دنیا نحوه شروع این ویروس را شرح می دهد. با وجود اجتناب از افشای این راز در 10 سال گذشته، در نهایت منشا ویروس در این سریال معین شد.

سریال مردگان متحرک بالاخره منشا شیوع ویروس زامبی را شرح داد

هشدار: در این مطلب خطر لو رفتن داستان سریال مردگان متحرک: فراسوی دنیا وجود دارد

رابرت کرکمن هنگام نوشتن سریال خود به عمد تصمیم گرفت منشا ویروس مردگان متحرک را فاش نکند و در طول کل داستان هرگز به این راز اشاره نکرد. شبکه تلویزیونی AMC از فلسفه رابرت در این اقتباس تلویزیونی استفاده و از ارائه علت منشا ویروس به مخاطب خود پرهیز کرد. در حقیقت، تنها باری که این سریال حقیقتی را افشا کرد مربوط به اپیزودی در فصل اول بود که بعدها کیرکمن به خاطر آن اظهار پشیمانی کرد.

اما این سریال هم قربانی زمان است. با وجود سرانجام سریال اصلی در فصل 11، این فرانچایز لایو اکشن بیش از پیش از محتوای اصلی کیرکمن فاصله می گیرد. سکانس سرانجامی تیتراژ فصل دوم مردگان متحرک: فراسوی دنیا به سوالی که بینندگان بیش از یک دهه در پی پاسخ آن هستند، جواب می دهد. چگونه ویروس زامبی شیوع پیدا کرد؟

صحنه پس از تیتراژ سریال مردگان متحرک: فراسوی دنیا در یک مرکز پزشکی در فرانسه اتفاق می افتد، که به نظر می رسد منشا ویروس زامبی از آنجا است. یکی از محققین سابق آزمایشگاه با وجود ترک این مرکز از مدت ها قبل، به امید ادامه کارش برای کشف درمانی به آزمایشگاه برمی گردد، اما با بازمانده ای ناشناس در حال کشیدن سیگار روبرو می گردد. وقتی دانشمند از حسن نیت خود برای سرانجام دادن به آخرالزمان زامبی ها صحبت می کند، فرد ناشناس به او پاسخ می دهد: بهش سرانجام بدی؟ این کاریه که خودت آغاز کردی. روی دیوار، این پیغام نسبتا شوم هم به فرانسه به چشم می خورد: زامبی ها اینجا متولد می شوند. تا اینجا همه چیز را در خصوص منشا ویروس مردگان متحرک می دانیم.

انتشار ویروس مردگان متحرک چطور آغاز شد؟

از این دو سرنخ بزرگ، تنها به یک نتیجه می رسیم که منشا ویروس از لابراتواری در فرانسوی است. به گفته مرد ناشناس، این مرکز با تیم های متعددی (همان طور که به تیم وایولت و پرایم رز اشاره می کند) روی پروژها کار می کرد که در نهایت منجر به فراوری ویروس شد. از آنجایی که تیم پرایم رز کمی قبل از شیوع بیماری به ایالات متحده منتقل شده بود، ممکن است کشورهای دیگری غیر از فرانسه نیز در این مطالعه نقش داشته باشند.

علاوه بر این، مضمون فیلم به این مسئله اشاره می کند که محققان قصد انتشار ویروس و آلوده کردن دنیا را نداشته و ویروس به صورت تصادفی به بیرون راه پیدا نموده است. در حالی که مرد ناشناس تیم های وایولت و پرایم رز را به خاطر نشر ویروس سرزنش می نماید، دانشمند با گناهکار دانستن خودش با ابهام می گوید: وقتی [شیوع] اتفاق افتاد… وقتی کاری را که نباید انجام دادی.

اگرچه از این جمله می توان تعابیر متفاوتی برداشت کرد، اما ممکن است اشاره به عضویت مرد ناشناس در گروهی باشد که قبل از فصل اول مردگان متحرک، از فراوری ویروس آگاه شده و به این مرکز حمله کردند، اما تصادفا باعث انتشار آن شدند. پس هر دو طرف مقصرند.

رابرت کرکمن بر این باور بود که سریال با مخفی نگه داشتن علت شیوع بیماری بهتر پیش می رود، از این رو پیروی از این اصل بنیادی از سوی سازندگان سریال در نوع خود جالب است. اما از آنجایی که مردگان متحرک در پی این است تا پا را فراتر از پارامترهای اصلی خود بگذارد و دامنه ماجراجویی های سینمایی ریک گریمز را افزایش دهد، اجتناب از افشای آن غیرممکن به نظر می رسد. حالا که کرکمن به انتهای کار خود رسیده، جستجو در خصوص فراوری ویروس (و نحوه متوقف کردن آن) موضوع منطقی برای نگارش داستان بعدی مردگان متحرک خواهد بود.

آیا افشای ریشه های شیوع ویروس مردگان متحرک جذابیت معمای آن از بین می برد؟

افشای منشا شیوع ویروس مردگان متحرک اساسا بزرگ ترین راز سریال را لو می دهد، ولی این کار لزوما برای طولانی ترین سریال زامبی محور تلویزیون بد هم نیست. با اینکه بینندگان هنوز در خصوص اینکه آیا این کار انتخاب مناسبی برای سرانجام بندی مردگان متحرک: فراسوی دنیا بوده یا نه، با هم اختلاف دارند، اما همواره بحث بر سر نقض یکی از سنت های قدیمی ژانر زامبی آن هم حفظ راز ریشه زامبی ها وجود دارد. اگرچه این افشاگری مد نظر سازندگان مردگان متحرک نیست، اما این ریسک به علت اینکه در سال های آینده شاهد انتشار چندین فیلم و سریال اسپین آف از این فرانچایز خواهیم بود، به نظر ضروری می رسد. افشای بزرگ ترین معمای سریال تنها راه را برای معماهای جدیدی باز می کند که ادامه ساخت سریال را ممکن می سازد. معماهایی مثل اینکه چرا فرانسوی ها چنین پاتوژن خودویرانگری را ساختند؟

ویروس مردگان متحرک که ساخته دست بشر است، تنها بخشی از پازلی پیچیده بود و بخش های بیشتر در اسپین آف هایی مانند سریال دریل دیکسون که هنوز نامش به درستی فاش نشده، سری Isle of the Dead با حضور نیگان و مگی، و فیلم مردگان متحرک: ریک گریمز افشا خواهد شد. محتوای این سریال ها درباره فداکاری ها و معضلات اخلاقی حین بروز فاجعه دنیای خواهد بود.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "سریال مردگان متحرک بالاخره منشا شیوع ویروس زامبی را شرح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال مردگان متحرک بالاخره منشا شیوع ویروس زامبی را شرح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید