رکود تورمی در بازار مسکن، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن: بعید است طرح نهضت ملی مسکن با اهداف و قیمت های اعلام شده اجرا گردد!

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران- مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن گفت: با توجه به مسائل و نوسانات ایجاد شده در بازار مسکن شرایط به سمت رکود تورمی پیش می رود.

رکود تورمی در بازار مسکن، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن: بعید است طرح نهضت ملی مسکن با اهداف و قیمت های اعلام شده اجرا گردد!

خشایار باقرپور مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه قانون سامان دهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن در کشور در ماه های گذشته به تصویب رسیده است، اظهار کرد: امروز دولت موظف به اجرای این قانون است، اما به نظر می رسد که در اجرای این قانون اگر از ظرفیت های بخش خصوصی و بعلاوه بخش تعاون استفاده نگردد، بعید است که این طرح با اهداف معین شده به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد.

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از خبر آنلاین، وی خاطر نشان کرد: طی سال های گذشته شاهد آن بودیم که طرح های مختلفی از سوی دولت برای بهبود شرایط بازار مسکن مطرح شده، اما بسیاری از این طرح ها در قالب حرف به جای مانده و هنوز به مرحله اجرایی و یا عملیاتی نرسیده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن با بیان اینکه درحال حاضر برای طرح نهضت ملی مسکن مطرح شده است که می خواهیم از چینی ها برای اجرای این پروژه ها دعوت کنیم، گفت: اگر از فناوری و تکنولوژی های چینی ها در این طرح استفاده کنیم قابل قبول خواهد بود، اما باید اعلام کنیم که ما در حال حاضر نیروهای بسیار متخصص و زبده ای در حوزه مسکن داریم و به طور معمول هم از تکنولوژی های روز در حوزه ساخت وساز استفاده می کنیم، اما اگر به این فرصت ها دولت توجه نکند با مسائل بسیاری رو به رو خواهیم شد.

او با بیان اینکه طبق قانون باید 50 درصد از مسکن مورد احتیاج کشور به وسیله تعاونی ها ساخته شوند، گفت: در حال حاضر طبق آمارها اندازه استفاده از ظرفیت های بخش تعاون تنها زیر 2 درصد است که این اندازه آمار در مقایسه با ظرفیت هایی که اعلام شده بسیار کم است و باید در این زمینه بازنگری های اساسی گردد.

باقر پور با بیان اینکه در حال حاضر در بخش مسکن ما با مسائل بسیار زیادی از جمله عدم همکاری تعدادی از دستگاه ها مانند وزارت صمت رو به رو هستیم، توضیح داد: تامین مصالح و نهاده های ساختمانی مورد احتیاج با مسائل زیادی روبه رو شده و همین امر خود مسائل زیادی در حوزه مسکن ایجاد نموده است.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "رکود تورمی در بازار مسکن، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن: بعید است طرح نهضت ملی مسکن با اهداف و قیمت های اعلام شده اجرا گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود تورمی در بازار مسکن، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن: بعید است طرح نهضت ملی مسکن با اهداف و قیمت های اعلام شده اجرا گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید