خبرنگاران تقویت ماموران پلیس راه در پنج شهرستان پرخطر در خوزستان

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، اهواز - خبرنگاران - رییس پلیس راه خوزستان با اعلام آماده باش ماموران پلیس در پی پیش بینی بارندگی شدید در تمام شهرهای استان، گفت: ماموران پلیس در بهبهان، ایذه، لالی، گتوند و مسجدسلیمان که طبق پیش بینی ها بیشترین بارندگی را خواهند داشت، تقویت می شوند.

خبرنگاران تقویت ماموران پلیس راه در پنج شهرستان پرخطر در خوزستان

سرهنگ رضا دولتشاهی روز شنبه در گفت وگو با وبلاگ دیدنی ها اعلام کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی خوزستان مبنی بر شرایط قرمز بارندگی در تمام استان، حالت آماده باش در همه پاسگاه ها اعلام و راه های جایگزین در جاده هایی که احتمال انسداد در آنها وجود دارد، برنامه ریزی شده است.

وی اضافه نمود: در پاسگاه های بهبهان، ایذه، لالی، گتوند و مسجدسلیمان که احتمال بارندگی بیشتری وجود دارد، ماموران پلیس راه تقویت شده اند که در صورت لزوم در کنار ماموران راهداری، بازگشایی جهتها را انجام خواهند داد.

دولتشاهی اضافه نمود: هم اکنون کلیه راه های ارتباطی خوزستان باز است ولی در صورت ادامه بارندگی، با اطلاع رسانی قبلی محتمل است بعضی جهتها مسدود گردد.

وی با اشاره به شناسایی جاده های پرخطر خوزستان در زمان بارندگی، گفت: این آمادگی وجود دارد که به محض بارش شدید باران، این جاده ها مدیریت و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری گردد.

دولتشاهی درباره احتمال آبگرفتگی جاده رامهرمز- بهبهان،اعلام کرد: این جهت بازدید و نقاط پرخطر آن شناسایی و با همکاری اداره راهداری در بعضی قسمت ها سازه هایی به عنوان سیل بند احداث شده که از آبگرفتگی آن جلوگیری گردد اما در صورت احتیاج اقدام و تصمیم مقتضی گرفته خواهد شد.

بازگرداندن هشت هزار خودرو از ورودی شهرهای خوزستان

رییس پلیس راه خوزستان همچنین با اشاره به محدودیت تردد از یک هفته پیش تا به امروز، گفت: از اول تا هفتم آذر از ورود هشت هزار دستگاه خودرو با پلاک غیربومی به شهرهایی که در شرایط شرایط قرمز و نارنجی کرونا داشتند، جلوگیری شده و این خودروها عودت شده اند.

وی اضافه نمود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، ورود خودروهای با پلاک غیربومی و خروج خودروهای با پلاک بومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع اعلام شده است؛ بر همین اساس در ورودی 17 شهر با شرایط قرمز و نارنجی در استان، تردد خودروها کنترل و در صورت لزوم جریمه و اعمال قانون اجرا شده است.

دولتشاهی، اولویت پلیس را تذکر و قانع کردن سازی رانندگان اعلام کرد و اگفت: با توجه به شرایط مالی، نمی خواهیم با اعمال جریمه، فشار مضاعفی به مردم وارد گردد و اعمال قانون تنها در صورت اصرار خودروها به ورود یا بی توجهی به تذکر پلیس اجرا شده است.

وی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: با توجه به شرایط همه گیری کرونا و بارندگی، از سفرهای غیرضروری خودداری نمایند.

دولتشاهی اضافه نمود: در صورت الزامی بودن برای سفرها و داشتن مجوز تردد، افراد بهتر است که سفر خود را در طول روز انجام دهند زیرا علاوه بر اینکه تصمیم گیری در روز برای رانندگان آسان تر است، افزایش شدت بارندگی در شب و مه آلود بودن هوا احتمال بروز حوادث را بیشتر می نماید.

بر اساس اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز شنبه اول آذر به مدت 2 هفته، محدودیت جدید در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اعمال شده است. در خوزستان شهرستان های اهواز و کارون در شرایط قرمز و 15 شهر نیز در شرایط نارنجی اعلام شده است.

بنا به اعلام مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرستان های قرمز کرونایی به مدت 2 هفته مشاغل سطح 2، 3 و 4 تعطیل، و تنها یک سوم کارمندان در محل کار حضور پیدا خواهند کرد. همچنین در شهرستان های نارنجی مشاغل سطح 3 و 4 تعطیل خواهند بود و 50 درصد کارمندان ادارات در محل کار حضور پیدا خواهند کرد. در شهرستان های زرد نیز مشاغل سطح چهار تعطیل بوده و دو سوم کارکنان ادارات به مردم خدمات ارایه می دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تقویت ماموران پلیس راه در پنج شهرستان پرخطر در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تقویت ماموران پلیس راه در پنج شهرستان پرخطر در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید