جمشید هاشم پور: حاج حسن ها به جامعه ما لطمه زده اند

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، تهران (پانا) - جمشید هاشم پور در مستند بوی خون صحبت های جالبی درباره نقش خود در سریال آقازاده و نیز نوع نگاهی که به بازیگری دارد، بیان کرده است.

جمشید هاشم پور: حاج حسن ها به جامعه ما لطمه زده اند

بازیگر نقش حاج حسن گفت: امثال حاج حسن به همه لطمه وارد می کنند؛ از مردم عادی گرفته تا سیاسیون و رده های بالاتر جامعه.

او افزود: متاسفانه این شخصیت های دورو و چند رنگ هم به بطن جامعه و هم زیر ساخت هایش آسیب می زنند و بر همه مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هم اثر می گذارند.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که نگران واکنش های منفی مخاطبان نسبت به نقش منفی خود در سریال آقازاده نبودید ، بیان نمود: نقش بازیگر وقتی مهم می شود که شما حس کنید نقش تان جای کار دارد، یک پیام یا حرف دارد یا افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد. اینجا دیگر مثبت یا منفی بودن نقش اهمیتی ندارد.

جمشید هاشم پور درباره این که امثال حاج حسن در جامعه چقدر نمود دارند، توضیح داد: به نظرم در کف جامعه و در میان عامه مردم آدم هایی از جنس حاج حسن نمی بینیم اما در رده های بالای جامعه از این حاج حسن ها با شخصیت ویژه و خاص شان، زیاد داریم.

وی با تاکید بر این که در طول دوران بازیگری، هیچگاه به اندازه نقش توجه نکرده است، گفت: تلاش می کنم نقش هایی را که می پذیرم، به شکلی که در فیلمنامه است، بازی کنم و انتظارات کارگردان و تهیه کننده را برآورده کنم. من نقش های کوتاهی هم داشتم که به خاطر آنها سیمرغ بلورین گرفتم. کوتاه یا بلند بودن نقش همه چیز نیست. گاهی نقش های بسیار کوتاه هم ویژگی هایی دارند که از نقش های اصلی متمایز می شوند و بیشتر جلوه می کنند.

این بازیگر پیشکسوت درباره همکاری با سریال آقازاده هم این طور بیان نمود: در سریال آقازاده با دعوت حامد عنقا (تهیه کننده) و با حضور کارگردان سریال (بهرنگ توفیقی) درباره آقازاده صحبت کردیم. ضمن اینکه فیلمنامه هم از یک اسکلت قوی و محکم برخوردار بود. با بررسی نقش و ریزه کاری هایش به توافق رسیدیم و به این ترتیب همکاری ما آغاز شد.

هاشم پور همچین درباره چرایی عدم حضور در فضای مجازی این طور توضیح داد: فضای مجازی در یک جایی مفید است و در جایی دیگر بسیار مضر که من بیشتر به دلایل شخصی از این فضای دور هستم. این دوری البته فوایدی هم برایم داشته است و احساس راحتی و آرامش بیشتری دارم.

مستند بوی خون به کارگردانی وحید سعیدی و نویسندگی احمد رنجبر یک شنبه ها در فیلیمو و نماوا منتشر می شود. این مستند به تهیه کنندگی سید امیر موسوی نیا در هر قسمت یکی از پرونده های سیاسی - اجتماعی سریال آقازاده را واکاوی می کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جمشید هاشم پور: حاج حسن ها به جامعه ما لطمه زده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمشید هاشم پور: حاج حسن ها به جامعه ما لطمه زده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید