توافق 25 میلیون دلاری 30 زن آزاردیده با تهیه کننده بدنام هالیوود

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، وکلای هاروی واینستین پرونده آزار جنسی این غول هالیوودی را در آینده نزدیک می بندند و رقمی 25 میلیون دلاری را به بیش از 30 شاکی پرونده پرداخت می نمایند.

توافق 25 میلیون دلاری 30 زن آزاردیده با تهیه کننده بدنام هالیوود

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از نیویورک تایمز، مورد عجیب تهیه کننده برنده اسکار در آزار رساندن به بیش از 30 زن از آمریکا گرفته تا کانادا، بریتانیا و ایرلند به یکی از جنجالی ترین پرونده های اخیر چند سال گذشته هالیوود و سینمای دنیا تبدیل شد. واینستین که از پرنفوذترین چهره های سینمای آمریکا بود، بیش از دو سال بین زندان و دادگاه و خانه در رفت و آمد بود و حالا خبر می رسد پرونده بدنامی او با دادن 25 میلیون دلار پول به قربانیان به انتها راه رسیده است.

هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. ضمن اینکه در این ماجرا یک سنت از جیب غول هالیوودی بیرون نمی رود و شرکت بیمه تمام هزینه های او را پرداخت می نماید؛ موردی که می تواند بیش از پیش نمک بر زخم زنان آزاردیده بپاشد یا حتی راه را برای تکرار شدن این ماجراها در آینده باز نگه دارد.

کاترین کندال، بازیگر 50 ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در 1993 آزار جنسی دیده است. او درباره حکم احتمالی دادگاه به نیویورک تایمز گفت: من این حکم را نمی پسندم اما در عین حال نمی دانم دیگر باید چگونه آن را پیگیری کنم و اصلا چه می توانم بکنم. دادگاه نهایی پرونده واینستین روز ششم ژانویه 2020 در منهتن برگزار می گردد و اگر پرداخت 25 میلیون دلار تایید گردد، پرونده به انتها راه می رسد.

از جمله اتهام هایی که علیه واینستین مطرح شده می تواند به یک مورد تجاوز در سال 2013 و یک مورد آزار شدید جنسی در 2006 اشاره نمود. نام دو قربانی اعلام نشده اما آنابلا سیورا، بازیگر 59 ساله آمریکایی در دادگاه حاضر شد و علیه تهیه کننده بدنام درباره آزار و تجاوز جنسی در 1993 شهادت داد.

واینستین از زمان بازداشت در ماه می 2018 با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "توافق 25 میلیون دلاری 30 زن آزاردیده با تهیه کننده بدنام هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق 25 میلیون دلاری 30 زن آزاردیده با تهیه کننده بدنام هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید