ترکیه به بیانیه مشترک یونان، مصر و قبرس واکنش نشان داد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، وزارت خارجه ترکیه بیانیه مشترک یونان، مصر و بخش روم نشین قبرس درباره آنکارا را محکوم کرد.

ترکیه به بیانیه مشترک یونان، مصر و قبرس واکنش نشان داد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اظهار داشت: ادعاهای بی پایه و اساس علیه ترکیه در بیانیه پایانی نشست سه جانبه بخش روم نشین قبرس، یونان و مصر را تماماً رد نموده و انتشار آن را محکوم می کنیم.

وزارت امور خارجه ترکیه در این خصوص ادامه داد: اگر چه 3 کشور مدعی حمایت از صلح و همکاری در مدیترانه شرقی هستند، اما هدف قرار دادن مداوم ترکیه در تمامی بیانیه های منتشر شده توسط آنها نشانگر نیت و غرَض واقعی این کشورها است.

لازم به ذکر است، رأی الیوم دیروز گزارش نموده بود: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر از سیاست باج گیرانه ترکیه در قبال اروپا در موضوع مهاجران به شدت انتقاد و آن را محکوم کرد.

السیسی در جریان نشست سه جانبه مصر، قبرس و یونان در نیکوزیا پایتخت قبرس، بر تقویت روابط با یونان و قبرس تاکید نمود و گفت که آنها الگوی موفقی در ترسیم مرزهای دریایی شأن ارائه دادند.

همچنین السیسی در ادامه حضور نظامیان خارجی که به طور نامشروع و بدون اجازه دمشق در سوریه حضور دارند را محکوم کرد و گفت که قطعنامه های شورای امنیت مرجع راه چاره بحران سوریه است.

از سوی دیگر نخست وزیر یونان هم در جریان این نشست اظهار داشت که ترکیه سیاست توسعه طلبانه ای را دنبال می نماید که تهدید کننده منطقه است.

وی گفت: سیاست های ترکیه به مسائل در داخل ناتو منجر شده است. توافق دریایی ترکیه و لیبی نامشروع و غیرقانونی است. راه چاره بحران لیبی باید بدون دخالت خارجی باشد. ، مهر

منبع: ایران آنلاین

به "ترکیه به بیانیه مشترک یونان، مصر و قبرس واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه به بیانیه مشترک یونان، مصر و قبرس واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید