بهترین مسیرهای پیاده روی کانادا؛ Sentinel Pass via Larch Valley Trail

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، Sentinel Pass via Larch Valley Trail جزو زیباترین راستاهای پیاده روی پارک ملی بنف بوده که از ساحل Moraine Lake شروع شده و در میان جنگل کاج، دریاچه های تماشایی و چشم انداز ها حیرت انگیز کوهستان عبور می کند. بخش نخست راستا از دریاچه Moraine تا دریاچه Minnestimma بوده و بخش دوم تا گذرگاه Sentinel Pass ادامه پیدا می کند.

بهترین مسیرهای پیاده روی کانادا؛ Sentinel Pass via Larch Valley Trail

در ادامه تجربه پیاده روی در این راستا دیدنیی را مرور می کنیم.

Larch Valley Hike

این راستا از اقامتگاه Moraine Lake Lodge شروع شده و 2.3 کیلومتر ابتدایی آن در میان تپه های سرسبز، جنگل های کاج و پل های متعدد عبور می کند. در این بخش منظره دیدنیی Valley of the Ten Peaks و Fay Glacier خودنمایی کرده و گاهی Moraine Lake را در پشت سر خود خواهید دید.

با رسیدن به تقاطع راستا Eiffel Lake سخت ترین بخش را پشت سر گذاشته و سپس وارد یکی از بزرگترین جنگل های کاج پارک ملی بنف می شوید. این بخش حدود 2 کیلومتر و تا ابتدای راستا Sentinel Pass ادامه دارد. در اواسط سپتامبر طلایی شدن برگ درختان منظره دره را بیش از پیش زیبا می کند.

هرچه پیش بروید قلل مرتفع یکی پس از دیگری در مقابل شما ظاهر می شوند. Mount Temple در سمت راست و Mount Eiffel و Pinnacle Mountain در سمت چپ قرار دارند و راستا Sentinel Pass درست از میان آن ها می گذرد.

پس از 4 کیلومتر به تعدادی نیمکت می رسید که برای استراحت و لذت بردن از منظره قلل Valley of the Ten Peaks، یکی از بهترین منظره ها بنف، ایده آل هستند. در ادامه درختان کاج کمتر شده و بتدریج راستا زیگزاگ Senrinel Pass Trail در مقابل شما پدیدار می گردد. راستا Larch Valley پس از پیمودن 4.7 کیلومتر و در کنار جویبار Minnestimma Lake پایان می یابد. در اینجا تعداد زیادی تخته سنگ برای نشستن و جبران انرژی از دست رفته وجود دارند.

Sentinel Pass Hike

از کنار دریاچه Minnestimma و پس از جویبار راستا Sentinel Pass شروع می گردد. چند صد متر ابتدایی آن از کنار ساحل دریاچه گذشته و پس از 200 متر با افزایش شیب راستا وارد بخش شنی و سنگلاخ می شوید. در این قسمت منظره دلهره آور Valley of the Ten Peaks خودنمایی می کند.

در بخش زیادی از راستا Sentinel Pass تنها امکان عبور یک ستون از نفرات وجود دارد و در روزهای شلوغ باید به سایرین اجازه عبور بدهید. پس از حدود 700 متر با آبشاری کوچک روبرو می شوید که از روی صخره های سمت راست به پایین ریخته و معمولا صدایش را پیش از دیدن آن خواهید شنید.

پس از 900 متر منظره دیدنیی هر دو دریاچه Minnestimma Lakes ظاهر شده و سپس راستا پرشیب پایانی با پوشش گیاهی آلپاین شروع می گردد. با عبور از 300 متر پایانی به گذرگاه Sentinel Pass رسیده و در شمال منظره دیدنیی Paradise Valley پدیدار می گردد. Mt. Lefroy با ارتفاع 3,423 متر، The Mitre با ارتفاع 2,886 متر، Mount Aberdeen با ارتفاع 3,152 متر، Haddo Peak با ارتفاع 3,070 متر و Sheol Mountain با ارتفاع 2,776 متر در مقابل شما قرار دارند و جنگل کاج را می توان به زیبایی هرچه تمام تر در دامنه آن ها دید. منظره Grand Sentinel، دیواره بزرگ کوارتزی که از Pinnacle Mountain به آسمان قد کشیده نیز، بسیار دیدنیست.

در جنوب گذرگاه منظره چشم نواز Minnestimma Lakes بسیار زیباست و تقریبا تمام دره Valley of the Ten Peaks قابل مشاهده است. منظره این گذرگاه یکی از بهترین ها در پارک ملی بنف بوده و در روزهای پایانی هفته و هوای مساعد معمولا شلوع می گردد. اگر خوش شانس باشید می توان یک تخته سنگ مناسب برای استراحت یافت و همزمان با دیدنی منظره ها اطراف قدری اسنک خورده و استراحت کرد.

دسترسی به راستا

دریاچه Moraine Lake در فاصله 45 دقیقه ای بنف و حدودا 2 ساعته از کلگری قرار گرفته است. کافیست وارد بزرگراه TransCanada 1 به سمت دریاچه لوییز شده و با ورود به جاده Moraine Lake و 13 کیلومتر رانندگی به پارکینگ دریاچه برسید. سپس باید به Moraine Lake Lodge در ساحل غربی رفته و پس از عبور از جویبار وارد راستا پیاده روی شوید.

بخاطر محبوبیت این منطقه معمولا پیش از طلوع خورشید ظرفیت پارکینگ تکمیل می گردد. بنابراین اگر سحرخیر نیستید شاتل های Parks Canada به دریاچه را رزرو کنید. بعلاوه اگر مهمان Moraine Lake Lodge باشید یک پارکینگ برای شما رزرو می گردد!

اطلاعات ضروری که پیش از حرکت باید بدانید

طول راستا رفت و برگشت Larch Valley Sentinel Pass حدود 11.4 کیلومتر بوده که بین ساحل Moraine Lake تا گذرگاه Sentinel Pass کشیده شده است. البته اگر وارد راستا Sentinel Pass به سمت گذرگاه نشوید این راستا 8.8 کیلومتر خواهد بود.

در طول این راستا شما 817 متر صعود داشته و یک پیاده روی میانه در پارک ملی بنف را تجربه می کنید. توجه کنید که شیب راستا در چند نقطه تند بوده شده باید حتما کفش مناسب به پا داشته باشید. بعلاوه تقریبا در کل راستا نقاط مناسب برای استراحت وجود دارد.

طی کردن این راستا معمولا بین 3 تا 4 ساعت زمان می برد و اگر با خانواده و کودک قصد طی کردن آن را دارید حدود 6 ساعت باید وقت بگذارید (با احتساب زمان ناهار و توقف).

در طول راستا تابلوهای راهنمای متعدد نصب شده که همواره راستا درست را نشان می دهند. نصب اپلیکیشن AllTrails نیز بسیار مفید بوده و در صورت نیاز می توان از آن کمک گرفت.

برای صرف ناهار در طول راستا دو محل عالی وجود دارد. ساحل Minnestimma Lakes یا نیمکت های پایین دریاچه با داشتن منظره ها دیدنیی گزینه نخست هستند. گزینه بعدی رفتن به بالای گذرگاه و نشستن در منظره ای 360 درجه ای آنجا بر فراز پارک ملی بنف است.

توجه داشته باشید که دریاچه لوییز زیستگاه خرس گریزلی بوده و باید با مطالعه دستورالعمل Banff National Park خود را برای روبرو با آن ها آماده کنید. همراه داشتن اسپری خرس، پیاده روی گروهی و ایجاد صدا بسیار اهمیت دارد و طبق قوانین باید حداقل در گروه های 4 نفره تردد کنید. بعلاوه پارک ملی بنف زیستگاه گربه وحشی (Cougar) هم هست و اطلاعات لازم را می توان در اینجا مطالعه کرد.

توجه داشته باشید:

  • همراه داشتن سگ در راستا Larch Valley Sentinel Pass، اگر قلاده داشته باشد، مجاز است.
  • دوچرخه سواری در راستا Larch Valley ممنوع است.
  • سرویس بهداشتی کافی در اطراف پارکینگ Moraine Lake وجود دارد.
  • آب و خوراکی کافی برای پیاده روی همراه ببرید.
  • آنتن دهی تلفن همراه در این راستا وجود ندارد.
  • شلوار کوهنوردی، تیشرت، ژاکت، کوله یکروزه، کاپشن، بارانی، دستکش و کلاه داشته باشید.
  • کفش کوهنوردی ساقدار و باتوم (برای کاستن از فشار بر روی زانوها) ضروری هستند.

Sentinel Pass via Larch Valley Trail

Banff National Park - AB

طول راستا: 11.6 کیلومتر

زمان تقریبی پیمایش: 4 ساعت و 34 دقیقه

ارتفاع صعود: 817 متر

نوع راستا: رفت و برگشت

منبع: پیکوبینو

به "بهترین مسیرهای پیاده روی کانادا؛ Sentinel Pass via Larch Valley Trail" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مسیرهای پیاده روی کانادا؛ Sentinel Pass via Larch Valley Trail"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید