برای تحقق جهش فراوری باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه گردد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر لزوم توجه دولت به حمایت از صنایع کوچک و متوسط، گفت: در شرایط کنونی که دولت باید برای تحقق شعار جهش فراوری، بیش ازپیش به ساخت داخل و ارتقای توانمندی توجه کند، رسیدگی به شرایط صنایع کوچک و متوسط به عنوان زنجیره عظیم فراوری و اشتغال اهمیت بالاتری دارد.

برای تحقق جهش فراوری باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه گردد

غلامحسین شافعی در ملاقات، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، ضمن استقبال از رویکرد این سازمان در توسعه تعامل با بخش خصوصی، اضافه نمود: اقدام مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و اتاق ایران در زمینه به هم رسانی واحدهای صنعتی کوچک و عظیم، کاری ضروری و مفید است و بخش خصوصی برای هرگونه همکاری در این زمینه اعلام آمادگی می نماید.

در این ملاقات، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تدوین برنامه های عملیاتی و توسعه ای دولت، ارتقای همکاری های مشترک برای افزایش بهره وری در فراوری و تجارت صنایع کوچک و متوسط را از مهم ترین مسائلی دانست که دو طرف می توانند برای تحقق آن کوشش نمایند.

اصغر مصاحب اضافه نمود: سازمان صنایع کوچک و متوسط به توسعه همکاری های مشترک با مجلس بخش خصوصی در پیاده سازی برنامه های راهبردی در یاری به توسعه صادرات صنایع کوچک معتقد است و پیاده سازی برنامه های توسعه خوشه ای و نظام مبادلات پیمانکاری فرعی، تأمین مالی به روش های نوین برای بنگاه های کوچک و متوسط و ... را ازجمله مواردی می داند که با همکاری دوجانبه، می تواند بخشی از مسائل صنایع کوچک و متوسط را برطرف کند.

او همچنین استفاده از پتانسیل اتاق های مشترک برای توسعه روابط تجاری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط با همکاری اتاق ایران را بسیار حیاتی دانست و ابراز امیدواری کرد: با افزایش سطح تعاملات و ارتقای استاندارد فراوری این واحدهای فراوریی در زمان برطرف تحریم ها، توسعه مالی این بنگاه ها محقق گردد.

در سرانجام این نشست مقرر شد، برای توسعه زمینه های همکاری و تعاملات مشترک، نسبت به تدوین و تبادل تفاهم نامه همکاری سه جانبه فی مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اقدام گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "برای تحقق جهش فراوری باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تحقق جهش فراوری باید به صنایع کوچک و متوسط بیشتر توجه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید