ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از روابط عمومی ایرانسل، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه 9 آذر 1400، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، با ابراز خرسندی از اینکه با دستاوردهای شرکت ایرانسل از نزدیک آشنا شده، تأکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در راستای افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می شود و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش فکری که هدفشان ارائه خدمات با کیفیت به مردم است، تشکر کنم.

ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در کنار توسعه شبکه، باید خدمات پایه و پلتفرم های بومی را هم داشته باشیم، تأکید کرد: شواهد نشان می دهد که جوانان ما چیزی از جوانان کشورهای دیگر کم ندارند. شما همین جا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانسته اید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.

زارع پور با اشاره به نقش کلیدی اپراتورها به ویژه ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، گفت: شما موتور این حرکت هستید و می توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای بیش از پیش کیفیت شبکه، تلاش کند.

وی اضافه کرد: ایرانسل رضایت مشترکان را تا نسبت خوبی جلب کرده و باید این جهت را با قوت و قدرت ادامه دهد تا مردم حداکثر رضایت را از این اپراتور داشته باشند. ایرانسل باید در راستای راهبرد وزارت ارتباطات، میدان داری کرده و نقش ملی خود را در بخش فیبر ایفا کند. ما هم در تسهیل این جهت، هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: در صورت توسعه شبکه ارتباطات ثابت، خدمات دولت هوشمند به راحتی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و مردم از طریق یک پنجره واحد، به این خدمات دسترسی پیدا می کنند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه مطمئن هستم تا پایان دولت، مردم ارتباطات پرسرعت فیبر را تجربه می کنند، با اشاره به راه اندازی هشتمین سایت 5G ایرانسل، اضافه کرد: مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند و اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.

زارع پور با اشاره به ارائۀ سامانۀ تبادل API از طریق ایرانسل و نیز فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه برای استفاده از خدمات کسب وکارهای دیجیتال گوناگون از طریق سوپراپلیکیشن ایرانسل من، ضمن ابراز خوشحالی از ارائۀ این خدمات از طریق ایرانسل، با بیان اینکه برنامۀ ما این است که ان شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک کنیم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش اضافه کرده ارائه کنند، تأکید کرد: ایرانسل می تواند به عنوان اولین اپراتور خدمات دیجیتال، در این حوزه پیشگام باشد و با رگولاتوری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات، این سرمایۀ ملی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و خدمات ارزش اضافه کردۀ متنوعی به مردم ارائه شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با هم بتوانیم در آینده نزدیک، طعم شیرین استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را به مردم بچشانیم و جایگاه شایسته ای برای کشور در بهره گیری از این فناوری راهبردی ایجاد کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعۀ زیرساخت های شبکۀ ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر فناوری های نوین، اقدامات ایرانسل در حوزۀ توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائۀ خدمات دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در حوزۀ تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی قرار گرفت. در این مراسم، همچنین هشتمین سایت 5G ایرانسل، مدرسۀ ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و عملیات عمرانی احداث مرکز سوئیچینگ دادۀ ایرانسل در غرب کشور، به صورت آنلاین آغاز شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید