افرادی با رانت در منازل سازمانی شهرداری اهواز ساکن اند

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران/خوزستان رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز گفت: تعدادی از منازل سازمانی شهرداری اهواز در اختیار افرادی واقع شده است که نیروی شهرداری نیستند اما با رانت و ارتباطات ناصحیح در این منازل سکونت دارند.

افرادی با رانت در منازل سازمانی شهرداری اهواز ساکن اند

محمدرضا ایزدی در گفت وگو با وبلاگ دیدنی ها، اظهار کرد: شهرداری اهواز 64 باب منزل سازمانی در مناطق مختلف اهواز از جمله کیانپارس و کمپلو دارد که نیمی از این منازل دارای سند هستند.

وی با اشاره به علت نداشتن سند نیمی دیگر از منازل شهرداری اهواز، اضافه کرد: زمین بعضی از این منازل متعلق به شهرداری نیست، اما ساخت و ساز آن ها توسط شهرداری صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز توضیح داد: طبق اساسنامه، مدت زمان اسکان در این منازل سازمانی سه سال است اما شهردار می تواند با تمدید مهلت تا پنج سال در منزل سازمانی زندگی کند.

ایزدی گفت: متاسفانه در شهرداری اهواز سوءمدیریت به گونه ای بوده که بعضا افرادی تا 30 سال در این منازل سازمانی ساکن شده اند و در نتیجه صدها نفر از پرسنل شهرداری اهواز از استفاده از منزل سازمانی محروم شده اند در حالی که منازل سازمانی متعلق به همه پرسنلی است که شرایط اسکان در این منازل را دارند.

وی بیان نمود: تعدادی از این منازل مسکونی در اختیار افرادی واقع شده است که نیروی شهرداری نیستند و حتی اکنون نیز در سازمان خود شاغل نیستند. این افراد در شهرداری اهواز مامور بوده اند و بعد از اتمام ماموریت خود منزل را تخلیه نکرده اند اما با رانت و ارتباطات ناصحیح در این منازل که بعضا رهن آن ها هزینه بیش از 200 میلیون تومانی دارد، سکونت دارند.

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز توضیح داد: حتی یک مورد از این افراد منزل سازمانی شهرداری را اجاره داده و خود در شهر دیگری زندگی می نماید و حتی محل کار وی در شهر دیگری است. همچنین به دلیل اینکه بعضی منازل شهرداری اهواز سند ندارد یک نفر در حال پیگیری است تا سند منزل را در تملک خود درآورد و ادعای مالکیت آن را دارد.

عضو شورای شهر اهواز ادامه داد: در کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز، جلساتی در این خصوص برگزار و املاک سازمانی شهرداری آنالیز شده اند و اطلاعات و آمار نسبتا دقیقی به دست آمده است. به دلیل محدودیت تعداد مناطق سازمانی شهرداری و تعداد کثیر پرسنل، پیگیر هستیم تا این منازل فروخته شوند و با منابع اقتصادی حاصل از آن، مجتمع فرهنگی، رفاهی، تفریحی و ورزشی احداث گردد تا همه کارکنان شهرداری از آن استفاده نمایند.

ایزدی بیان نمود: اداره کل حقوقی و املاک شهرداری اهواز ملزم شده است به افرادی که بیش از سه سال در این منازل ساکن هستند، اخطاریه ای صادر کند تا منازل را تخلیه نمایند و همچنین مقرر شده به وسیله دادستانی برای افرادی که بیش از پنج سال در این منازل ساکن هستند، حکم تخلیه اخذ گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افرادی با رانت در منازل سازمانی شهرداری اهواز ساکن اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی با رانت در منازل سازمانی شهرداری اهواز ساکن اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید