اعلام ثبت 9 خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، ایسنا/ براساس سخنان مدیر کل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس، ثبت 9 خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی صورت گرفت.

اعلام ثبت 9 خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی

داستان چیست؟

سید مجتبی علوی گفت: برابر ابلاغ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و در اجرای قانون ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی، مراتب ثبت 9 خانه تاریخی شیراز انجام و این بناها در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

علوی اضافه نمود: این 9 خانه، شامل نداف اردکانی و خانه ایمانی نژاد و خانه شهبازی کوهنجانی، خانه بیات پور، خانه فرخ روز، خانه بناکار، خانه چاووشی، خانه شریف پور و خانه پور حقیقی زاده است.

این مقام مسئول بیان نمود: بدیهی است منازل مذکور تحت حفاظت و نظارت اداره کل میراث فرهنگی فارس قرار خواهد گرفت و هر گونه دخل و تصرف و یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت ساختمان های فوق گردد، جرم محسوب شده و مرتکبین مشمول مجازاتهای قانونی خواهند شد.

علوی ضمن دعوت ساکنین محل و اهالی با فرهنگ شهرستان شیراز به حفظ و نگهداری و مراقبت از اینگونه بناهای ارزشمند که به نوعی نمادهایی از سابقه تاریخی شهر شیراز محسوب می شوند، اضافه نمود: هرگونه مداخله چه در سطح بازسازی و چه بازسازی اینگونه اماکن ثبتی تاریخی بایستی صرفا با نظارت و تایید کارشناسان و متخصصان اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری انجام گردد.

منبع: همگردی

به "اعلام ثبت 9 خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام ثبت 9 خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید