استیلی: بحرین و عراق در اندازه فوتبال ایران نیستند، باید همبستگی داشت

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، پیشکسوت فوتبال ایران می گوید تیم های ملی فوتبال عراق و بحرین در حد و اندازه فوتبال ایران نیستند.

استیلی: بحرین و عراق در اندازه فوتبال ایران نیستند، باید همبستگی داشت

حمید استیلی در گفت وگو با وبلاگ دیدنی ها، درباره شرایط این روزهای تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: تیم ملی فوق العاده خوبی داریم که یک نسل بسیار خوب را در خدمت خود دارد. تا به حال ما در تیم ملی این تعداد بازیکن لژیونر وجود نداشت که این بسیار برای تیم ملی خوب است. همه بازیکنان تیم ملی بسیار خوب هستند و الان هم که لیست تیم ملی اعلام شده و تیم در اردو است باید به نظر کادر فنی احترام بگذاریم و امیدوار باشیم تا تیم بهترین نتیجه را بگیرد.

وی اضافه نمود: چون بازی های تدارکاتی زیادی برگزار نکردیم این موضوع کار ما را سخت می نماید اما تیمی در اختیار داریم که سال هاست در کنار هم بازی می نمایند و در جام جهانی هم بوده اند. بنابراین در این تیم نباید تغییرات زیادی ایجاد کنیم چون زمان کافی تا شروع بازی ها نمانده است. اگر زمان کافی وجود داشت قطعا می شد از سرمربی تیم ملی انتظار داشت که فرایند تغییرات را شروع کند اما الان خیلی نباید در تیم تغییر ایجاد کنیم چون استراتژی ما این است که چهار بازی پیش رو را ببریم و نتایج خوبی بگیریم. برای رسیدن به این هدف هم باید سعی کنیم کار دفاع تیمی را به خوبی انجام بدهیم.

او درباره قدرت خط حمله ایران و عملکرد بازیکنانی همچون مهدی طارمی و سردار آزمون اظهار کرد: فوتبال یک بازی تیمی است بنابراین ما هم باید در خط حمله عملکرد خوبی داشته باشیم و هم در خط دفاع خوب کار کنیم. اگر همه تیم در فاز هجومی شرکت می نمایند وقتی توپی از دست می رود همه بازیکنان برای دفاع از دروازه باید عمل نمایند. به اعتقاد من مهمترین عاملی که باعث می گردد تیم ملی نتیجه بگیرد همبستگی تیمی است. اگر بازیکنان هم در خط حمله و هم در خط دفاع وظایف شان را انجام بدهند، قطعا ما می توانیم نتایج خوبی را بگیریم. درست است که بازی های پیش رو برای ما بسیار حساس است اما عراق و بحرین اندازه فوتبال ما نیستند. گاهی اتفاقاتی رقم می خورد که فقط باعث حساسیت بازی می گردد.

استیلی در بخش دیگری از صحبت هایش به اضافه شدن کریم باقری به اردوی تیم ملی اشاره نمود و گفت: آمدن کریم باقری به اردوی تیم ملی یک اتفاق بسیار خوب بود چون او قطعا می تواند به تیم ملی یاری کند. ای کاش زودتر با کریم باقری صحبت می کردند تا در جریان پیوستنش به تیم ملی باشد نه اینکه حالا بخواهند موضوع را رسانه ای نمایند اما می شد زودتر از این ها موضوع را به کریم باقری گفت تا او تمرکزش بیشتر روی تیم ملی باشد. با این حال کریم باقری خصوصیاتی دارد که در رابطه با نظم و انضباط و دور کردن حاشیه از تیم می تواند یاری کند. ما در این بازی ها دیگر فرصت اشتباه نداریم. باید تیم بهترین عملکردش را داشته باشد تا برابر رقبا نتیجه بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استیلی: بحرین و عراق در اندازه فوتبال ایران نیستند، باید همبستگی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیلی: بحرین و عراق در اندازه فوتبال ایران نیستند، باید همبستگی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید