تداوم موفقیت چشمگیر زنان در آسیا، همدلی برای فوتبال ملی ایران

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، اتفاقات تاریخی فوتبال زنان در چند وقت اخیر موج امید و شادی را بر پیکره جامعه زنان و دختران فوتبال دوست تزریق نموده است. زنان فوتبالیست ایرانی گام محکمی در جهت ترقی و پیشرفت برداشته اند که نوید بخش روزهای پرفروغی است.

تداوم موفقیت چشمگیر زنان در آسیا، همدلی برای فوتبال ملی ایران

نخستین تاریخ سازی را مریم ایراندوست و شاگردانش در تیم ملی ثبت کردند. رویدادی که دختران تاریخ ساز جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات جام ملت های آسیا را با شایستگی به دست آوردند.

پس از درخشش شاگردان مریم ایراندوست، یاران مریم دنیا نجاتی در تیم فوتبال سیرجان که حمایت و پشتیبانی باشگاه سیرجان را در پی داشتند برای نخستین بار گام در دومین دوره رقابت های جام باشگاه های زنان آسیا نهادند.

مسابقاتی که اولین تنه به تنه شدن زنان فوتبالیست ایرانی در رقابت های جام باشگاه ها بود. تیم سیرجان با دو سوم از بازیکنان بومی و میانگین سنی 20 سال در حالی در رقابت ها شرکت کرد که اسفند سال 99 آخرین بازی آنها در مسابقات لیگ برتر بود. پس از آن شاگردان دنیا نجاتی حدود 80 جلسه تمرینی و دو بازی درون اردویی برگزار کردند و آماده حضور در مهم ترین مسابقات جام باشگاه های زنان آسیا شدند.

مسابقاتی که برای دومین دوره به صورت آزمایشی برگزار گردید. سال نخست مسابقات با حضور تیم های قدرتمند شرق آسیا برگزار گردید و قرار بود در دومین دورهُ مسابقات در دو گروه غرب و شرق انجام گردد و تیم های اول و دوم هرگروه به صورت ضربدری برای جام قهرمانی رقابت نمایند اما سال جاری نیز رقابت گروه شروق به علت شیوع کرونا لغو شد تا دومین سال نیز در یک گروه مسابقات پیگیری گردد و در نهایت تیم امان اردن با شکست تیم سیرجان جام قهرمانی مسابقات غرب آسیا را از آن خود کند.

نماینده ایران در بازی نخست مقابل بنیادکار ازبکستان آغاز خوبی داشت و دقیقه 5 بازی، رقیه جلال نسب نخستین گل را برای سیرجان به ثمر رساند. گل دوم بازی نیز با یک ضربه چیپ در دقیقه 65 به وسیله زهرا علیزاده در دروازه بنیاد کار جا خوش کرد. ازبک ها نیز در دقیقه 75 تک گل خود را به ثمر رساندند تا بازی نخست با نتیجه 2 بر یک به سود دختران ایران انتها یابد.

پس از پیروزی ارزشمند مقابل بنیاد کار، شاگردان دنیا نجاتی در دومین بازی برابر گوکولام هند صف آرایی کردند و تک گل پیروزی بخش سیرجان در دقیقه 68 در یک ضربه ایستگاهی به وسیله افسانه چتر نور ثبت شد. ضربه ایستگاهی که در پی خطای شدید دروازه بان هند روی زهرا علیزاده منجر شد تا این بازیکن تاثیر گذار پیش از ملاقات حساس با اردن مصدوم گردد و دست دنیا نجاتی در بازی آخر مقابل اردن خالی تر گردد.

در بازی حساس با تیم امان اردن، تیمی که 10 -9 ملی پوش در اختیار داشت و از دل رقابت های لیگ کشورش با کسب پنج جام قهرمانی در اردن گام در مسابقات گذاشته بود، دنیا نجاتی علیزاده و شبنم بهشت را به علت مصدومیت در اختیار نداشت و در اواسط نیمه دوم به اجبار مجبور به استفاده از بهشت شد. سیرجان در ملاقات حساس با اردن پیروز نشد به تساوی یا پیروزی برسد تا در نخستین تجربه جام قهرمانی غرب آسیا را از آن خود کند اما تجربه ای عالی در یک رویداد بین المللی به دست آوردند.

جام قهرمانی

تیم سیرجان در نخستین تجربه حضورش در جام باشگاه های آسیا عنوان نایب قهرمانی رقابت های غرب آسیا را کسب کرد و حالا امید می رود این تیم و سایر تیم های باشگاهی ایران حرفه ای تر راستا را ادامه دهند و این حمایت بیش تر اسپانسرها و مسئولان ارشد ورزشی را می طلبد. در گام نخست دختران فوتبالیست پتانسیل و استعداد خود را به نمایش گذاشتند تا نام تیم باشگاهی زنان ایران در آسیا طنین انداز گردد.

همدلی سرمربی و بازیکنان تیم ملی با بازیکنان سیرجان

تیم فوتبال زنان سیرجان سه بازی در این دوره از مسابقات داشت و پیش از هر بازی یکی از ملی پوشان تیم ملی مردان در تماس تصویری به بازیکنان سیرجان قوت قلب دادند که ارزش کار آنها از دید فوتبال دوستان مخفی نیست. علیرضا دنیابخش پیش از بازی با بنیاد کار ازبکستان، محمدحسین کنعانی زادگان پیش از بازی با گوکولام هند و دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی پیش از بازی با امان اردن هرکدام در تماس های تصویری برای دختران فوتبالیست آرزوی پیروزیت کردند.

همدلی میان فوتبالیست های مرد و زن ایران در کنار حمایت برابر فدراسیون نشینان در ادامه می تواند به ظهور پیروزیت های بزرگ تری منجر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تداوم موفقیت چشمگیر زنان در آسیا، همدلی برای فوتبال ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم موفقیت چشمگیر زنان در آسیا، همدلی برای فوتبال ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید