استکی: سرمربی تیم ملی نشدم که به فکر خودم باشم، حرام شدن عمر قهرمانان حق الناس است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان گفت: راهنمایی تیم ملی را برعهده نگرفتم که به فکر خودم باشم و اگر قرار باشد نباشم، زودتر خواهم رفت.

استکی: سرمربی تیم ملی نشدم که به فکر خودم باشم، حرام شدن عمر قهرمانان حق الناس است

علیرضا استکی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ دیدنی ها، درباره شرایط ملی پوشان بوکس در آستانه مسابقات دنیای صربستان گفت: حدود دو سال و نیم است که تمرین می کنیم، اما از خرداد ماه فقط ملی پوشان المپیکی در اردو حضور داشتند. بعد از المپیک، فرصت پنج هفته ای برای آماده سازی داشتیم و در کنار آن باید مسابقات انتخابی را نیز برگزار می کردیم. در این شرایط سه هفته زمان برای آماده سازی مفید داشتیم و کوشش کردیم طراحی تمرینات به گونه ای باشد که بچه ها به آمادگی نسبی دست پیدا نمایند.

وی در خصوص اعزام 10 بوکسور به مسابقات دنیای و بالا رفتن توقعات گفت: اگر در اوزان 48، 51 و 54 کیلوگرم نفر خوب داشتم، آنها را نیز اعزام می کردم تا با 13 بازیکن و ترکیب کامل در مسابقات حضور داشته باشیم. البته در این اوزان بوکسور خوب در رده جوانان داشتیم که به نظرم حضور در مسابقات دنیای برای آنها سنگین بود. سرمربی تیم ملی نشدم که به فکر خودم باشم و اگر تصمیم بر این باشد که نباشم، زودتر خواهم رفت.

سرمربی تیم ملی بوکس توضیح داد: در پی این هستم که در آینده دو سه تیم ملی داشته باشیم. موضوعی که در حال حاضر نیز اجرا شده است و در هر وزن دو سه نفر بوکسور نزدیک به هم داریم. اعزام 10 بوکسور به مسابقات دنیای ریسک نیست و اگر قرار بود ریسک نکنم در سال 2019 که تازه سرمربی تیم ملی شده بودم در مسابقات دنیای شرکت نمی کردم. حضور در همان مسابقات باعث شد که در کسب سهمیه و قهرمانی آسیا پیروز عمل کنیم.

استکی گلایه هایش از عدم پشتیبانی از رشته های با پتانسیلی مانند بوکس گفت: بحث خاصی با کسی ندارم و اعتقاد دارم سیاست باید تغییر کند. باید تکلیف معین گردد و بگویند می خواهند رشته ای مانند بوکس با وجود جذابیت و پتانسیل باشد یا نه. با شرایط فعلی واقعاً شاهکار می کنیم. چه در دوره فعلی و چه در دوره گذشته با این امکانات حضور در جمع هشت نفر مسابقات دنیای، فینالیست شدن در آسیا و کسب سهمیه المپیک کار بزرگی بوده است.

وی ادامه داد: بوکس در قیاس با رشته های دیگر که نصف این نتایج را می گیرند از لحاظ تخصیص بودجه و رسیدگی صفر است. این را می فهمم که بوکس چندان برای مسئولان مهم نیست، اما جوانان ملی پوش که امید پدر و مادرشان هستند و مردم از آنها توقع دارند، در این شرایط تخریب می شوند. آنقدر اعضای خانواده بوکس در این سال ها با یکدیگر ناسازگاری داشته و زیر آب همدیگر را زدند که برای مسئولان سوژه شدند! مسئولان می گویند اینها با هم نمی سازند، حالا اگر کسی ناراضی بود فرد دیگری را جایگزینش می کنیم و این روال همینگونه ادامه دارد و فقط عمر قهرمانان حرام می گردد که حق الناس است.

سرمربی تیم ملی بوکس درباره شانس کسب نخستین مدال دنیای تاریخ بوکس گفت: قطعاً در دنیا، المپیک و بازی های آسیایی می توانیم حرف برای گفتن داشته باشیم، اما شرط دارد. با تمرین کردن فقط می توان قهرمان تمرین شد، اما با هزینه کردن و حضور در تورنمنت و اردو های مختلف شرایط متفاوت خواهد بود. اینکه اردوهای مشترک با کوبا، آمریکا، انگلیس یا روسیه، قزاقستان و ازبکستان داشته باشیم، باعث پیشرفت خواهد شد. اگر پیشرفت می خواهیم این راه پیشرفت است و باید هزینه کنیم و اسپانسر داشته باشیم. اگر یکی از مسئولان بلندپایه بخواهد، اسپانسرها به سمت بوکس نیز خواهند آمد و قطعاً در این شرایط مدال خواهیم گرفت و این اتفاق نیز جای دوری نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استکی: سرمربی تیم ملی نشدم که به فکر خودم باشم، حرام شدن عمر قهرمانان حق الناس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استکی: سرمربی تیم ملی نشدم که به فکر خودم باشم، حرام شدن عمر قهرمانان حق الناس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید