آنچه که باید از روابط دوران عقد بدانید

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، دوران عقد یکی از بهترین فرصت ها برای شناخت شخصیتی و اخلاقی همسر آینده می باشد. توجه به رابطه جنسی کنترل شده یکی از ملزومات دوران عقد است.

آنچه که باید از روابط دوران عقد بدانید

بی شک دوران عقد یکی از بهترین و خاطره انگیزترین دوران های زندگی هر فردی است. این دوران زمان خوبی است تا زن و مرد با خصوصیات اخلاقی و شخصیتی هر یک آشنایی کامل پیدا نمایند و بتوانند خود را برای یک زندگی مشترک و پیروز آماده سازند. اگر شما هم در این دوران هستید یا قرار است در آینده ای نزدیک دوران عقد را با همسرتان تجربه کنید ادامه این مقاله را دنبال کنید.

معمولا دوران عقد را دوران شناخت می نامند. این دوران در واقع فرصتی است که شما به لطف نزدیک تر شدنتان به همسر خود، شناختی از او به دست می آورید که شاید هیچ کس دیگر نتواند تا این حد او را بشناسد و این البته صرف نظر از لذتی است که از با هم بودن نصیبتان می شود. در دوران عقد زوجین با جاری شدن صیغه عقد به یکدیگر محرم می­ شوند و نسبت به یکدیگر متعهد شده و باید به تعهدات یکدیگر عمل نمایند. در این دوران زوجین مهارت استقلال را برای زندگی آینده خود تمرین می­ نمایند.

توصیه هایی برای داشتن روابط بهتر در دوران عقد

در دیدار هایی که در دوران عقد با یکدیگر دارید مواردی وجود دارد که به نظر بسیار با اهمیت تر هستند:

توجه به خود و آراستگی ظاهر خود داشته باشید. آراستگی پسر این است که به شرایط اصلاح موهای خود و مرتب بودن آنها، تمیز بودن کفش و لباس ها، استفاده از عطر مناسب و مورد علاقه همسر توجه داشته باشد. آراسته بودن دختر نیز این است که لباسی بپوشد که برازنده اوست. خود را به نحوی مطلوب و زیبا آرایش کند. موهای خود را به شکلی مناسب و زیبا مرتب نماید و از عطری مناسب که مورد علاقه همسرش است و جذابیت او را بیشتر می نماید استفاده نماید.

سعی کنید در این دیدارها با یکدیگر گفت و گو داشته باشید. زیرا صحبت نکردن با یکدیگر موجب سردی در روابط میان شما می شود. ضمن اینکه با انجام این گفت و گوها، می توانید از یکدیگر شناخت بیشتری پیدا کنید و با روحیات و خصوصیات رفتاری یکدیگر آشنا شوید. از همسر خود تعریف کنید. از نوع رفتار او، شرایط ظاهری، از عطری که استفاده نموده است و... این ها از جمله عواملی است که بر جذابیت دیدار های شما می افزاید و موجبات دلبستگی بیشترتان را فراهم می نماید. توجه داشته باشید که لازم نیست تمام اسرار زندگی خود یا خانواده خود را با همسرتان در میان بگذارید. اسراری را که به زندگی زناشویی شما چندان ارتباطی ندارد و آشکار شدن آن به روابط شما با همسرتان لطمه وارد می سازد، تا انتها عمر محفوظ داشته و برملا نسازید.

توجه: از قهر کردن و ترک گفت و گو بپرهیزید. ترک کردن مصاحبه به حالت قهر باعث آسیب های روانی می شود. ضمن اینکه در دوران عقد، ممکن است موجب تردید در ادامه زندگی مشترک شود.

داشتن رابطه جنسی در دوران نامزدی یکی از مهم ترین مسائل و گاهی مشکل سازترین موضوعات پیش آمده در این دوران است. در دوران عقد، دختر و پسر از لحاظ قانونی و شرعی زن و شوهر هستند و می توانند نزدیک ترین رابطه زناشویی را با هم داشته باشند، ولی محدودیت هایی که جامعه و خانواده ها در این دوران قرار داده اند، باعث می شود که برقرای رابطه آزادانه جنسی در این زمان محیا نباشد. در دوران عقد احساسات عاطفی شکل می گیرد و رابطه جنسی اگر کنترل شده و خفیف باشد می تواند به شکل گیری و ظهور این احساسات یاری زیادی کند. با این حال، رابطه جنسی تنها هدف ازدواج نیست و هیچ ازدواجی که تنها براساس این رابطه شکل بگیرد پایدار و راسخ نمی ماند. اما واقعا سوال خیلی از دختر و پسرهای عقد نموده این است که حد این روابط کجاست؟

رابطه جنسی در دوران عقد تعاریف خاص خودش را دارد. شما شرعا همسر هستید و اگر یک رابطه کامل با هم داشته باشید که حتی منجر به بارداری شود، باز هم شرعا و قانونا کسی نمی تواند به شما خرده بگیرد. اما آنچه در این میان شک و تردید به وجود می آورد، عرف است. شما باید در دوران عقد از فرصت محرمیت و نزدیک تر شدنتان برای شناخت بیشتر بهره ببرید. در این بین حد متوسطی از روابط نزدیک جسمی می تواند عاطفه میان شما را تقویت کند و شما را با روحیات هم بیشتر آشنا کند اما این حد، اگر نادیده گرفته شود و رابطه جنسی کاملی شکل گیرد، شما قدرت تصمیم گیری در آینده را از دست خواهید داد. یک رابطه جنسی کامل، شما را پایبند یکدیگر می نماید. احساس تعهد می آورد، وابسته می نماید و باعث می شود در جایی که باید تفکر منطقی داشته باشید احساسی تصمیم بگیرید.

علاوه بر این بسیاری از خانواده ها و همچنین بعضی از مشاوران، زوج های جوان را از برقراری روابط کامل جنسی در دوران عقد، منع می نمایند. ترس و نگرانی آنها از مسائلی مثل: احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دو طرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و… است. از طرف دیگر محدود کردن غریزه جنسی و خودداری از برقراری رابطه کامل زناشویی می تواند عواقب زیادی نیز داشته باشد. سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت آن هم زمانی که دو طرف احساس می نمایند این حق قانونی و شرعی آن هاست که از یکدیگر بهره ببرند، می تواند باعث بعضی اختلافات و کج خلقی ها در زمان قبل از عروسی شود. اما اگر تصمیم به برقراری رابطه جنسی کامل در دوران عقد دارید بهتر است به نکته زیر حتما توجه داشته باشید:

احتمال به هم خوردن ازدواج شما به هر دلیلی از مهم ترین ریسک هایی است که باید به آن فکر کنید. در صورت به هم خوردن ازدواج شما، چنانچه رابطه زناشویی به طور کامل بین شما برقرار شده باشد، هردوی شما آسیب خواهید دید. بنابراین هرگز به خاطر نامزدتان کاری را که آمادگی آن را ندارید انجام ندهید.

گردآوری: مجله اینترنتی وبلاگ دیدنی ها

منبع: setare.com

به "آنچه که باید از روابط دوران عقد بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه که باید از روابط دوران عقد بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید