کرونا برای این افراد دردناک تر است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران : یک متخصص ارتوپد گفت: ویروس کرونا برای مبتلایان به بعضی از بیماری ها خطرناک تر بوده و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شان خواهد شد.

کرونا برای این افراد دردناک تر است

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از وبلاگ دیدنی ها ،ذبیح الله حسن زاده، متخصص ارتوپد و جراح زانو اظهار کرد: دانشمندان معتقد هستند تمام بیماری های ویروسی مانند: آنفلوانزا، کرونا و... با درد های عضلانی همراه بوده و این دردها به طور کلی در اثر 2 عامل ظاهر خواهند شد.

او با اشاره به اینکه یکی از دلایل ایجاد دردهای عضلانی در بیماری های ویروسی تحریک سیستم ایمنی بدن توسط ویروس است، اضافه کرد: زمانی که ویروس به سلول آسیب وارد می نماید با ترشح موادی در بدن باعث تحریک سیستم ایمنی خواهد شد که با فعال شدن آن کوفتگی و گرفتگی عضلانی در بدن ایجاد می گردد.

حسن زاده گفت: ویروس کرونا می تواند باعث افزایش سطح لاکتات شده و مواد اسیدی بدن را بالا ببرد که در این مواقع گلبول های قرمز که وظیفه اکسیژن سازی به بافت های مختلف بدن را دارند کاهش پیدا می نمایند. ویروس کرونا می تواند بسیار متفاوت تر از بیماری های دیگر باشد و شرایط بدنی سختی را برای همه ایجاد کند، زیرا درد های عضلانی ناشی از این ویروس شدیدتر و طولانی تر خواهد بود.

او اضافه کرد: ویروس کرونا برای افراد مبتلا به روماتیسم، ام اس، لوپوس و نقرس که سیستم ایمنی بدن آن ها به شدت تحت تاثیر ویروس ها قرار می گیرد می تواند خطرناک تر از بقیه باشد. ایمنی بدن این بیماران در روزهای کرونایی باید به خوبی تقویت گردد، زیرا این بیماران در صورت ابتلا به کووید 19 درد های اسکلتی و عضلانی بیشتری را تجربه خواهند کرد.

حسن زاده بیان نمود: توصیه می گردد این بیماران در صورت ابتلا به کرونا به خوبی استراحت نموده و مصرف آب و مایعات را افزایش دهند. اگر فرد مبتلا حالت تهوع و استفراغ نداشته باشد می تواند با مصرف آبمیوه های مختلف، مایعات لازم را به بدن خود برساند.

او در سرانجام اظهار کرد: افراد مبتلا به روماتیسم، ام اس و ... در صورت ابتلا به کرونا علاوه بر دارو های کرونایی باید دارو های مخصوص بیماری خود را هم به موقع مصرف نمایند.

منبع: اقتصادنیوز

به "کرونا برای این افراد دردناک تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا برای این افراد دردناک تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید