چرا شاخص کل بورس نوسانی شد؟ ، معاملات بازار سهام بوی بهبود دارد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، به گزراش خبرنگاران، بازار سهام با شروع معاملات فرایندی صعودی داشت ولی با ادامه فرایند معاملات عرضه در بازار بیشتر شد و فرایند شاخص کل نزولی شد اما دوباره تقاضا در برخی نمادها بیشتر شد و فرایند بازار سهام صعودی شد.

چرا شاخص کل بورس نوسانی شد؟ ، معاملات بازار سهام بوی بهبود دارد

حسین شیبانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با وبلاگ دیدنی ها در رابطه با دلیل منفی شدن شاخص کل بعد از صعود اولیه بیان کرد: بازار سهام به شدت کم عمق شده است و بالا و پایین کردن شاخص کل و جمع کردن صف های فروش سرمایه زیادی نیاز ندارد به طوری که با حدود 40 میلیارد تومان فرایند گروه های دارویی را مثبت کردند. از طرفی هم عرضه بعد از مثبت شدن بازار بیشتر می شود.

این کارشناس بورس با اشاره به قیمت دلار گفت: پس از انتخابات آمریکا بازار سهام انتظار ریزش قیمت دلار را داشت اما به نظر می رسد خود بانک مرکزی از ریزش قیمت دلار خوشنود نیست و جلوی ریزش دلار را گرفت، به نوعی در شرایط فعلی کاهش قیمت دلار به نفع بانک و دولت نیست و دولت تمایلی به حمایت ندارد. اما حالا که معلوم است قیمت دلار افت زیادی ندارد بازار سهام واکنش نشان خواهد داد و به نظر می رسد فرایند بازار سهام در حال بهبودی است.

این کارشناس در رابطه با زمان شروع فرایند صعودی بازار سهام گفت: به نظر بنده معاملات بازار سهام بوی بهبود دارد اما تا زمانی ک شاخص کل از یک میلیون و 300 هزار واحد عبور نکند نمی توان از شروع فرایند صعودی بازار سهام سخن گفت.

آخرین اخبار بورس را در صفحه اختصاصی بورس وبلاگ دیدنی ها بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "چرا شاخص کل بورس نوسانی شد؟ ، معاملات بازار سهام بوی بهبود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شاخص کل بورس نوسانی شد؟ ، معاملات بازار سهام بوی بهبود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید