هشدار پلیس فتا در خصوص نوع جدید کلاهبرداری در یزد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، خبرنگاران/یزد رییس پلیس فتا یزد در خصوص کلاهبرداری با عنوان ثبت نام خودرو در این استان اطلاع داد و به عموم مردم توصیه کرد: تحت هیچ شرایطی، وعده های دروغ کلاهبرداران را با این شگرد باور نکنند و اطلاعات هویتی و بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

هشدار پلیس فتا در خصوص نوع جدید کلاهبرداری در یزد

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش وبلاگ دیدنی ها به نقل از پلیس فتای یزد، سرهنگ مرتضی ابوطالبی در تشریح این خبر اظهار کرد: چندی پیش یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا بیان نمود، فردی در شبکه های اجتماعی به وی وعده های دورغ داده و توانسته است او را قانع کند که با پرداخت یک میلیون و نیم نسبت به ثبت نام پراید و پرداخت دو میلیون تومان قادر به ثبت نام پژو است.

وی افزود: با توجه به حساست موضوع پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفته است.

رییس پلیس فتای یزد در ادامه گفت: کلاهبرداران در شبکه های اجتماعی با وعده های دروغین و تبلیغات اغواکننده و از سویی با جعل رسیدها و مستندات مربوط به ثبت نام خودرو، کاربران را فریب داده و وجه مورد نظر،اطلاعات بانکی و هویتی را از آنها گرفته و به اهداف شوم خود دست می یابند.

سرهنگ ابوطالبی توضیح داد: رمز کارت بانکی شما همانند کلید گاوصندوق است پس هیچ گاه نباید کارت بانکی خود و رمز آن را در اختیار دیگران قرار دهید از سویی اعتماد بی جا به افراد مختلف و در اختیار قرار دادن کارت بانکی به دیگران در بعضی موارد عواقب جبران ناپذیر و زیان آوری را به دنبال دارد.

وی بیان نمود: شهروندان باید توجه داشته باشند که هویت افراد در فضای مجازی کاملاً ناشناخته می باشد و به هیچ وجه به آگهی ها و تبلیغاتی ازقبیل دریافت وام آسان، برنده شدن در قرعه کشی ها اعتماد نکنند چراکه بیشتر این تبلیغات کذب است و توصیه می کنیم جهت دریافت وام و تسهیلات به بانک ها و مؤسسات مراجعه حضوری داشته باشید تا گرفتار دام این کلاهبرداران نشوید.

این مسئول در سرانجام سخنان خود گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می نماید ضمن جدی دریافت هشدارهای سایبری پلیس در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را به وسیله سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی موضوعات را گزارش کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار پلیس فتا در خصوص نوع جدید کلاهبرداری در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس فتا در خصوص نوع جدید کلاهبرداری در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید