موتورسیکلت ها در شهر رها شده اند

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، یک متخصص حوزه آلودگی هوا با بیان اینکه موتورسیکلت ها در شهرها رها شده اند،گفت: بیشتر موتورسیکلت ها از جنبه رعایت قوانین و مقررات رها شده اند، معاینه فنی ندارند و هرجایی تردد می نمایند.

موتورسیکلت ها در شهر رها شده اند

یوسف رشیدی در گفت وگو با وبلاگ دیدنی ها اضافه نمود: ضروری است به موضوع موتورسیکلت ها توجه بیشتری گردد چراکه در حال حاضر صاحبان آن ها طرح های کاهش آلودگی هوا و ترافیک را رعایت نمی نمایند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به نقش مردم در کاهش آلودگی هوا اظهارکرد: مردم در کاهش آلودگی نقش اصلی دارند اما ابتدا باید زیرساخت هایی مانند حمل و نقل عمومی را آماده کرد تا امکان جا به جایی آنان فراهم گردد. در این شرایط درخواست هایی مانند استفاده مردم از حمل و نقل عمومی و بیرون نیاوردن خودرو از منزل منطقی است.

این هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه منظور از حمل و نقل عمومی، اتوبوس و مترو است، تاکید نمود: مردم همراهی نمایند و تا حد امکان از حمل و نقل عمومی استفاده نمایند تا مقدار آلودگی که خودروها و بخصوص موتورسیکلت ها وارد هوای شهر می نمایند، کاهش یابد.

وی درباره انتقاد اخیر معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه قانون هوای پاک بودجه معینی ندارد، گفت: برای آنکه کاری با کیفیت مناسبی انجام گردد باید بودجه، امکانات و فرایندی معین برای آن تعریف گردد بنابراین برای آنکه این قانون به نتیجه برسد باید بودجه ای برای آن در نظر گرفته گردد تا بتوان با قدرت بیشتری کارها را انجام داد.

رشیدی در سرانجام در خصوص عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اجرای قانون هوای پاک اظهار کرد: مشکل اصلی عمل نکردن متولیان امر به وظایفشان است و نهادهایی چون وزارت صنعت و وزارت نفت باید همراهی بیشتری با سازمان حفاظت محیط زیست داشته باشند تا در کاهش آلودگی هوا پیروز باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موتورسیکلت ها در شهر رها شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتورسیکلت ها در شهر رها شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید