روایت گروسی از تأثیر مذاکرات وین بر بازرسی های آژانس در ایران

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، ایسنا نوشت:مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گویی به اهمیت پیشرفت در مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تاثیر آن بر فعالیت آژانس در ایران پرداخت.

روایت گروسی از تأثیر مذاکرات وین بر بازرسی های آژانس در ایران

به گزارش شبکه ان. اچ کی ژاپن، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در گفت و گویی اختصاصی با این شبکه درباره پیشرفت در مذاکرات ادامه دار وین در راستای احیای توافق هسته ای ابراز امیدواری کرد.

گروسی گفت که ایران درباره تصمیمش [آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم] به آژانس اطلاع رسانی کرده است و بازرسان آژانس برای بازرسی به تاسیسات نطنز رفته اند.

او در ادامه گفت: زمان مذاکرات دیپلماتیک است که آژانس هم به دقت آن ها را دنبال می کند.

گروسی این مذاکرات را بسیار مهم تلقی کرد و گفت که فکر می کند نتیجه مذاکرات تاثیر بزرگی روی توافق آژانس و ایران در زمینه بازرسی تاسیسات هسته ای خواهد داشت.

او در این باره گفت که اگر طرف های دخیل در مذاکره نتوانند تا اواخر ماه مه به توافقی برسند، ممکن است لازم شود آژانس دوباره به طور دوجانبه با همکاران ایرانی اش برای یافتن مسیری رو به جلو گفت و گو کند.

در اواخر ماه فوریه، ایران موافقت کرد که به مدتی محدود و تا پایان ماه مه به آژانس اجازه بازرسی از تاسیسات هسته ای اش را بدهد. این توافق پس از آن حاصل شد که ایران گفت اجرای داوطلبانه تعهداتش در پروتکل الحاقی را که آژانس را مجاز می ساخت بازرسی های سرزده از تاسیسات هسته ای ایران انجام دهد، متوقف می کند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "روایت گروسی از تأثیر مذاکرات وین بر بازرسی های آژانس در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت گروسی از تأثیر مذاکرات وین بر بازرسی های آژانس در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید