درختان، معضلی برای اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک!

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، اینترنت فضایی ایلان ماسک به یک مشکل غیرمعمول برخورده است: درختان!

درختان، معضلی برای اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک!

به گزارش ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، مشترکین سرویس اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس که از ماه ژوئن سال 2020 در عرض های جغرافیایی بالای خط استوا مثل سیاتل وارد فاز بتا شده است به مسائلی برخورد نموده اند.

یکی از مشترکین در وبسایت ردیت (reddit) نوشت: ما می خواهیم از اینترنت استارلینک استفاده کنیم، اما آسمان محل زندگی ما با درختانی به طول 40فوت (12 متر) پوشانده شده است آیا امکان استفاده از استارلینک در این مکان هست؟

مشترک دیگری مشکل مشابهی را گزارش کرد و پرسید آیا می توان از کوه ها برای قرار دادن آنتن استارلینک استفاده کرد تا شش تا 10 فوت (2 تا 3 متر) بالاتر از درختان قرار بگیرد.

فرد دیگری برای برطرف این مشکل از یک سه پایه بر روی سقف خانه استفاده کرد.

برای راه اندازی اینترنت استارلینک مشترکین باید یک دیش ماهواره به قیمت 439 پوند خریداری نمایند و ماهانه مبلغ 84 پوند بپردازند. آن ها همچنین احتیاجمند برقراری ارتباط مستقیم بین ماهواره و دیش هستند این بدان معناست که ساختمان های اطراف، درختان و سایر موانع می توانند برای این سرویس اینترنتی چالش برانگیز باشند.

در وبسایت استارلینک نوشته شده است که اگر می توانستیم ارتباط میان ماهواره و دیش را مشاهده کنیم مانند یک پرتو نور بود که این دو را به یکدیگر وصل می نماید و با حرکت ماهواره این پرتو نیز جابه جا می گردد. موانعی که در بخش های پایین تر قرار دارند بیشتر ایجاد مشکل می نمایند، زیرا ماهواره ها بیشتر در این مناطق مستقر هستند. بهترین هدایت که می توانیم در اختیارتان قرار دهیم این است که استارلینک خود را در بالاترین مکان ممکن نصب کنید جایی که بی خطر است و آسمان به طور واضحی معین است. استارلینک اعلام کرد: وجود حتی یک درخت نیز می تواند باعث ایجاد اختلال در سرویس اینترنت گردد.

استارلینک اپلیکیشنی نیز برای کاربران فراهم نموده تا موانع موجود را آنالیز نمایند.

به گفته مارک جکسون (Mark Jackson) سردبیر وب سایت ISPreview که به آنالیز سرویس های اینترنت در انگلستان می پردازد، استارلینک که هنوز در مرحله آزمایشی بتا واقع شده است و قرار است با ارسال ماهواره های بیشتر سیستمش را بهبود بخشد برای استفاده در محیط های شهری طراحی نشده است، زیرا ساختمان ها می توانند در آن ایجاد اختلال نمایند. اما در مناطق روستایی نیز مشکل عظیم تری وجود دارد و آن درختان هستند. بعضی از افراد ممکن است بتوانند آن را روی سقف نصب نمایند اگرچه سوالاتی در خصوص مقاومت این دیش در برابر وزش باد مطرح می گردد و ممکن است احتیاج باشد هنگام طوفان آن را از روی سقف بردارید.

وی اضافه نمود: تنها زمان معین می نماید که آیا این مسائل قابل حل هستند یا خیر. چالش عظیم تر به سوددهی رساندن این سرویس در کنار آسیب نرساندن به علم نجوم است.

با این حال برای بسیاری از مشترکین اینترنت استارلینک گزینه خوبی در مقابل اینترنت سنتی است.

منبع: فرارو

به "درختان، معضلی برای اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درختان، معضلی برای اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید