حضور شهردار تهران در منطقه 20 و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، شهردار تهران در اولین گام از سلسله بازدید های هفتگی خود از منطقه ها مرکز به منطقه 20 تهران رفت.

حضور شهردار تهران در منطقه 20 و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دیدنی ها، علیرضا زاکانی شهردار تهران سلسله بازدید های هفتگی خود از منطقه ها مرکز را به منظور آنالیز مسائل، چالش ها و فرصت های موجود در هر منطقه به منظور افزایش سطح رضایتمندی شهروندان از امروز پنجشنبه 6 ابان ماه شروع کرد.

شهردار تهران در اولین گام به منطقه 20 شهر تهران رفته و از بخش های مختلف این منطقه بازدید نموده و در جریان امور نهاده شد.

زاکانی ابتدا در حرم عبدالعظیم حسنی (ع) حاضر خواهد شد و پس از زیارت و اقامه نماز با حضور در نواحی منطقه 20، شهر ری از پروژه ها و شرایط این منطقه بازدید خواهد نمود.

شهردار تهران بعلاوه ملاقات و گفت و گویی با تولیت استان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع)، خانواده شهدا، نخبگان منطقه خواهد داشت.

وی بعلاوه نماز مغرب و عشا را در یکی از مساجد شهر ری اقامه و سپس در جمع مردم منطقه به مسائل آن ها گوش خواهد داد.

در این برنامه یک روزه معاونین شهردار تهران به نواحی مختلف منطقه 20 خواهند رفت تا از نزدیک مسائل موجود احصا شده و در جلسه ای با حضور مسیولان این منطقه برای برطرف آن ها چاره اندیشی گردد.

شهردار تهران در اولین برنامه خود در منطقه 20 پس از زیارت مرقد حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، امامزاده حمزه بن موسی الکاظم و حضرت طاهربن زین العابدین و قرائت زیارت نامه بر سر قبور حاج میرزا عبدالکریم حق شناس، سید ابراهیم خسرو شاهی، شیخ حسین پهلوانی و تنی چند از بزرگان مدفون در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حاضر شده و با قرائت فاتحه ای یاد این عزیزان را گرامی داشت.

پس از زیارت مرقد عبدالعظیم حسنی (ع) جلسه ارزیابی و نظارت ستادی شهردار تهران در ساختمان شهرداری منطقه 20 برگزار گردید.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در ابتدای این جلسه گفت: خوشحالم که برنامه حضور را از قبله تهران (ری) شروع کردیم و امیدوارم این حضور مقدمه کار ها و اقدام های بزرگ در منطقه ها باشد و در این بازدید ها امکانی فراهم گردد که پیوستگی های لازم برای شناخت مسائل بدون واسطه ایجاد گردد و این شروع با اقدام و عمل جهادی همراه باشد تا بتوانیم به فضل الهی به نتایج مطلوبی برسیم.

زاکانی ادامه داد: توجه همزمان به روح و کالبد، دقت در تغییر و تحول، ایجاد زمینه رشد تعالی و پیشرفت برای شهر تهران است. برنامه های بازدید های در مدیریت شهری ایجاد این تغییرات است و امیدوارم مردم این کوشش و تغییرات را در شهر ببنند.

در این بازدید سجاد محمد علی نژاد مشاور و مدیر کل حوزه شهردار در ادامه جلسه گفت: بعد از جلسه با معاونت ها، هر یک به نواحی خواهند رفت و جلسات تخصصی خود را با معاونان متخصص منطقه برگزار می نمایند و در آخر جمع بندی بازدید را ارایه خواهند کرد.

مشاور شهردار تهران اضافه کرد:با شهردار تهران از 4 پروژه بازدید خواهیم کرد و در خاتمه جلسه بعد از آنالیز موارد مصوبات اعلام خواهد شد.

* کوشش برای کم کردن فاصله شمال و جنوب تهران

جعفر بندی شربیانی عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در این بازدید گفت: توجه به مردم شریف جنوب تهران بسیار پر اهمیت است و باید تاکید کنم مسائل منطقه ها جنوبی مرکز بسیار به هم شبیهند. اگر بخواهیم کارامدی نظام جمهوری اسلامی در اداره شهر را متبلور کنیم حل مسائل تلنبار شده جنوب شهر مصداق این اقدام است.

در ادامه این بازدید عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اضافه کرد: شهرداری و شورای شهر ششم در کنار هم در پی حل مسائل و کم کردن فاصله شمال و جنوب تهران است و امیدوارم این شعار در این دوره از مدیریت شهری تحقق پیدا کند.

* دستور تامین اعتبار بازسازی زمین چمن شهر سالم

پس از جلسه ستاد، شهردار تهران، از زمین چمن شهر سالم منطقه 20 و آخرین شرایط بازسازی آن جهت استفاده عمومی شهروندان بازدید و دستور تامین اعتبار بازسازی آن را صادر کرد.

بر اساس اعلام کارشناس مجموعه اعتبار لازم جهت بازسازی زمین چمن شهر سالم این منطقه،4 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

* پیشنهاد ایجاد تفرجگاه و فضای سبز در حاشیه بزرگراه امام علی (ع)

در ادامه علیرضا زاکانی شهردار تهران از تقاطع غیر همسطح جاده معدن و بام ری نیز بازدید کرد. در طی این بازدید پیشنهادی از سوی مدیریت شهری منطقه 20 برای این منطقه ایجاد تفرجگاه و فضای سبز در حاشیه بزرگراه امام علی (ع) نرسیده به اتوبان ازادگان برای استفاده شهروندان است، مطرح شد.

* ملاقات زاکانی از خانواده معظم شهید علی معطری

شهردار تهران در ادامه بازدید خود از منطقه 20 به ملاقات خانواده معظم شهید علی معطری رفت.

شهید علی معطری متولد1344/04/21 در تاریخ 1362/02/22 در عملیات والفجر 1 در فکه به فیض شهادت نایل آمد.

به گزارش خبرنگار شهر در این جلسه جعفر بندی شربیانی عضو شورای شهر تهران، سجاد محمد علی نژاد مشاور و مدیر کل حوزه شهردار، حسین نظری معاون هماهنگی امور منطقه ها، محمد مقدم سرپرست حراست، داوود گودرزی سرپرست سازمان بازرسی، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی، مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی و تنی چند از دیگران مدیران ستادی شهرداری تهران حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حضور شهردار تهران در منطقه 20 و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور شهردار تهران در منطقه 20 و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید